Tysiące osób zgromadziło się na wrocławskim Rynku, żeby bawić się razem z nami przy dźwiękach klasyków disco. Na scenie - największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Wystąpiła m.in. Edyta Górniak, Justyna Steczkowska, Zbigniew Wodecki i Kamil Bednarek.

Pojawili się także uczestnicy i laureaci telewizyjnego programu "The Voice of Poland" w TVP 2 (m.in. Mateusz Ziółko, Jagoda Kret, Ernest Staniaszek, Arek Kłusowski. Producent koncertu "Disco sylwester z Dwójką" na Rynek we Wrocławiu zaprosił także jurorów programu.

Na długiej liście wykonawców jest także były wokalista kultowego Oddziału Zamkniętego, Krzysztof Jaryczewski i niezapomniany Shakin’ Dudi.

Największe przeboje lat 70. i 80. usłyszeliśmy też w wykonaniu Marii Sadowskiej, Kamila Bednarka i Rafała Brzozowskiego.

Na Sylwestra na Rynku przyjechali również goście specjalni. Jednym z nich jest Midge Ure, były gitarzysta i wokalista legendarnej brytyjskiej grupy Ultravox, dzięki któremu takie piosenki, jak "Dancing with tears in my eyes" czy "Vienna", zyskały status wielopokoleniowych przebojów. 

"Warto zobaczyć na żywo"

Większość naszych gości podkreślała, że duży plenerowy koncert jest "dobrym dodatkiem" do zabawy sylwestrowej, którą zaplanowali w tym roku. Przyszliśmy z grupą znajomych na Rynek na dwie godziny, późnej idziemy na imprezę do domu - powiedział Mateusz.

Z kolei specjalnie na koncert przyjechał z Legnicy pan Adam z żoną. To największa impreza sylwestrowa w regionie, więc warto ją zobaczyć na żywo - powiedział.

(abs)