Poniedziałek obfitował w wiadomości sportowe. Wieczorem Złotą Piłkę otrzymał Cristiano Ronaldo, a chwilę wcześniej polscy szczypiorniści przegrali z Serbią. Rano okazało się natomiast, że Amerykanie nie wpuścili do kraju pięściarza Artura Szpilki. Co jeszcze się wydarzyło? Zapraszamy na nasz przegląd najważniejszych wydarzeń dnia!

Łapówki dla lekarzy: W Polsce wciąż wiele do zrobienia

Łapówkarstwo, korupcja przy zamówieniach publicznych i nepotyzm - taki obraz polskiej służby zdrowia wyłania się z raportu nt. korupcji w sektorze zdrowia w UE opublikowanego przez Komisję Europejską. Bruksela twierdzi mimo wszystko, że w ostatnich latach sytuacja w Polsce się poprawiła. Wciąż jest jednak wiele do zrobienia. Przeczytajcie WIĘCEJ.

 2,5-latka przywiązana do drzwi. Jest w szpitalu

Dziś pisaliśmy również o dramatycznej historii z Lipna w Kujawsko-Pomorskiem. W jednym z mieszkań znaleziono 2,5-letnie dziecko przywiązane paskiem do framugi drzwi. Interweniowali policjanci i pogotowie. Wyziębioną dziewczynkę przewieziono do szpitala. O sprawie został powiadomiony prokurator oraz sąd rodzinny. Szczegóły sprawy TUTAJ.

Zamieszanie wokół zdjęć ze Smoleńska

Oczywista pomyłka edytorska - tak z kolei Służba Wywiadu Wojskowego wyjaśniła prokuraturze podpisanie tą samą datą dwóch zdjęć, jakie znalazły się w opinii na temat zdjęć satelitarnych ze Smoleńska. Prokuratura otrzymała dziś opinię uzupełniającą, w której SWW przyznaje się do błędu. Ten jednak nie miał, jej zdaniem, wpływu na zawartość opinii. Więcej znajdziecie TU.

Pijany policjant uczestniczył w wypadku

Dziś również okazało się, że policja przeprowadzi postępowanie wewnętrzne wobec funkcjonariusza sekcji kryminalnej z Mszany Dolnej w Małopolsce, który niedługo po zakończeniu służby uczestniczył w wypadku samochodowym. Miał dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Pożegnanie Ariela Szarona

Przedstawiciele władz izraelskich i innych państw pożegnali Ariela Szarona podczas oficjalnych uroczystości pogrzebowych w Knesecie. Przypominali w przemówieniach, że jako polityk i żołnierz Szaron zawsze zabiegał o bezpieczeństwo kraju. Więcej znajdziecie o tej sprawie TU.

Romans prezydenta Francji

Francja z kolei żyje romansem prezydenta. Jak się okazało, partnerka Hollande’a Valérie Trierweiler trafiła pod opiekę lekarzy cztery dni temu, zbulwersowana doniesieniami na temat romansu Hollande'a z paryską aktorką. Nadsekwańskie media ujawniają teraz kulisy miłosnego dramatu w Pałacu Elizejskim. Szczegóły TUTAJ.

Złota Piłka FIFA dla Cristiano Ronaldo!

Wieczorem ogłoszono, że Portugalczyk Cristiano Ronaldo laureatem plebiscytu FIFA i magazynu "France Football" na najlepszego piłkarza roku. Piłkarz Realu Madryt zdobył Złotą Piłkę po raz drugi w karierze. W finale pokonał Argentyńczyka Lionela Messiego i Francuza Francka Ribery’ego. Przeczytacie więcej TUTAJ.

Porażka polskich szczypiornistów

Natomiast polscy szczypiorniści rozpoczęli od porażki walkę w mistrzostwach Europy w Danii. Biało-czerwoni po dramatycznej końcówce przegrali z Serbią 19:20 w pierwszym meczu w grupie C. W środę ich kolejnym rywalem będą Francuzi. Przeczytajcie WIĘCEJ.

Amerykanie nie wpuścili Szpilki do kraju

Zamieszanie z wjazdem polskiego pięściarza do USA. Amerykanie nie wpuścili Artura Szpilki na terytorium Stanów Zjednoczonych, bo uzyskali informację, że w Polsce ciążą na nim dwa zarzuty karne - dowiedział się korespondent RMF FM Paweł Żuchowski. To oficjalny powód podany przez służby graniczne. Te rewelacje dziwią promotora polskiego boksera Andrzeja Wasilewskiego, który w rozmowie z RMF FM podkreślił, że nic mu nie wiadomo, by Szpilka miał postawione jakiekolwiek zarzuty. Szczegóły znajdziecie TU.

Dostała mandat, bo źle przeszła przez pasy

Na koniec mamy historię z Ozorkowa w Łódzkiem. Kobieta, która dostała 20 złotych mandatu za to, że... nie przeszła przez ulicę pod kątem prostym, może odwoływać się do sądu - mimo że wcześniej przyjęła mandat. Więcej TU.

(abs)