RMF FM najczęściej cytowaną stacją radiową w Polsce! Po raz kolejny zdeklasowaliśmy konkurencję. Jak wynika z badania Instytutu Monitorowania Mediów w marcu na informacje naszych dziennikarzy inne media powoływały się aż 337 razy. Pokonaliśmy nie tylko stacje radiowe, ale także inne media elektroniczne. W ogólnym rankingu znaleźliśmy się na trzecim miejscu.

W marcu media częściej powoływały się tylko na informacje "Gazety Wyborczej" i Rzeczpospolitej ". Tuż za nimi w rankingu znalazła się nasza stacja. W zestawieniu najbardziej opiniotwórczych stacji radiowych byliśmy bezkonkurencyjni. Zajęliśmy pierwsze miejsce, deklasując wszystkie inne stacje radiowe i telewizyjne! Na drugą w rankingu stację media powoływały się 157 razy a na trzecią 116 razy.

RMF FM najczęściej cytowano w kontekście katastrofy kolejowej pod Szczekocinami

Już kilka chwil po tragicznym wypadku RMF FM wysłało na miejsce tragicznego wypadku katowickiego reportera Marcina Buczka. Od 22.00 do 1:00 Fakty RMF FM podawaliśmy co 30 minut. W całości były one poświęcone sytuacji po czołowym zderzeniu dwóch pociągów pasażerskich. O 23.00 do Michała Zielińskiego dołączył Adam Sosnowski, który przedstawiał informacje dla bliskich poszkodowanych w wypadku. W Warszawie najświeższe informacje zbierali Agnieszka Witkowicz i Mariusz Piekarski. W nocy na miejsce katastrofy dotarł również Maciej Grzyb, krakowski reporter RMF FM. Razem z Marcinem Buczkiem zbierali najnowsze fakty i relacjonowali na żywo wszystkie najważniejsze ustalenia służb ratunkowych oraz prokuratury, policji i strażaków. Z rannymi w szpitalach rozmawiali: Barbara Zielińska, Piotr Glinkowski, Agnieszka Wyderka. Dzień po katastrofie w sobotę rano RMF FM wprowadziło specjalne fakty co pół godziny.

Najświeższe informacje dziennikarzy RMF FM mogliście również znaleźć w specjalnym bloku informacyjnym na www.rmf24.pl poświęconym katastrofie, były to zdjęcia, filmy i materiały dźwiękowe.