Tomasz Skory znalazł się w gronie nominowanych do nagrody w kategorii TORpeda w plebiscycie MediaTory! Studenci dziennikarstwa z uczelni w całej Polsce już po raz siódmy nominowali najlepszych ich zdaniem dziennikarzy. Zwycięzców w dziewięciu kategoriach poznamy 7 grudnia.

Tomasz Skory powalczy o statuetkę w kategorii, w której nagrody są przyznawane "za udowadnianie, że szybkość i rzetelność nie muszą się wykluczać". Nasz kolega zyskał uznanie studentów za "celne i odważne komentarze zarówno na antenie radia, jak i na portalach społecznościowych, na temat bieżących spraw toczących się w Polsce i za granicą". Młodzi adepci dziennikarstwa zwrócili także uwagę na jego codzienny "Subiektywny przegląd prasy" na RMF 24. Inteligentnie i z dużym poczuciem humoru przedstawia w nim najważniejsze tematy dnia - czytamy w uzasadnieniu.

Studenci z całej Polski nominowali najlepszych ich zdaniem dziennikarzy już po raz siódmy. MediaTory to plebiscyt, w którym wybierają ludzi mediów, których pracę w danym roku akademickim uznali za wzorową. W sumie w głosowaniu może brać udział blisko 10 tysięcy młodych ludzi z 19 uczelni w Polsce. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni w czasie uroczystej Gali Finałowej, która odbędzie się 7 grudnia w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

RMF FM z dwoma statuetkami

W poprzedniej edycji plebiscytu w kategorii TORpeda wygrał reporter z redakcji ekonomicznej RMF FM Krzysztof Berenda. Za NawigaTORa, czyli publicystę pomagającego młodym ludziom w kształtowaniu ich poglądów studenci dziennikarstwa uznali natomiast Konrada Piaseckiego.

(MRod)