Dziennikarze RMF FM Krzysztof Berenda i Konrad Piasecki znaleźli się w gronie nominowanych w plebiscycie MediaTory. Studenci dziennikarstwa z całej Polski wybierają w nim dziennikarzy i ludzi mediów, których działalność w danym roku akademickim uznali za wzorową.

Dziennikarz redakcji ekonomicznej RMF FM Krzysztof Berenda powalczy o statuetkę w kategorii TORpeda, w której nagrody przyznawane są "za udowadnianie, że szybkość i rzetelność nie muszą się wykluczać". Jak wyjaśniają organizatorzy plebiscytu, nasz redakcyjny kolega został "nominowany za rzetelne Fakty Ekonomiczne, w których objaśnia często niezrozumiałe zagadnienia gospodarki i ekonomii oraz zdradza, jak się w nich odnaleźć". Podwyżki cen benzyny, sprawa Amber Gold, korzystne oprocentowanie pożyczek - te i inne ekonomiczne zagadki rozwiązywał na antenie RMF FM w tym roku. Nie trzeba nikogo długo przekonywać, że w czasach kryzysu gospodarczego przystępne i kompetentne przekazywanie wiadomości gospodarczych jest dla słuchaczy bezcenne - piszą organizatorzy szóstej edycji plebiscytu w uzasadnieniu nominacji dla Krzysztofa Berendy.

Z kolei autor porannego Kontrwywiadu RMF FM Konrad Piasecki zmierzy się z kolegami po fachu w kategorii NawigaTOR, w której nagradzani są "publicyści, dzięki którym nasze poglądy zaczynają iść własną drogą". Dziennikarz RMF FM został nominowany za dociekliwość i bezkompromisowość w porannych rozmowach z politykami, które dawno wyszły poza ramy reporterstwa, a zyskały rys publicystyczny. Za skuteczne uzyskiwanie od rozmówców opinii, które często wyznaczają temat debaty publicznej całego dnia. Za obiektywizm, nie tak oczywisty w dobie dzisiejszych podziałów, dzięki któremu stał się jednym z najbardziej wpływowych dziennikarzy politycznych w kraju.

Zobacz pełną listę nominacji do MediaTorów 2012!

W tym roku do głosowania w plebiscycie uprawnionych jest blisko 10 tysięcy studentów z 18 uczelni w Polsce. Laureatów poznamy 1 grudnia podczas gali w Auditorium Maximum UJ w Krakowie.