"W dzisiejszym kontekście, na półtora roku przed wyborcami samorządowymi jest miejsce na debatę, ale ekspercką. Debata 1 na 1, Tusk-Kaczyński w czasie, gdy, to kwestia obędzie się trwać kampania wyborcza, to kwestia otwarta" - zapowiada rzecznik PiS Adam Hofman odpowiadając na pytania słuchaczy RMF FM. Dlaczego to zawsze Jarosław Kaczyński stawia warunki a inni muszą się do nich dostosować? - pytają słuchacze RMF FM. "Jeśli warunkiem jest metaforyczność rozmowy, to chciałbym żeby takie warunki stawiali wszyscy" - wyjaśnia Adam Hofman.

Gość RMF FM tłumaczy też skąd PiS chce wziąć pieniądze na sfinansowanie swojego programu wyborczego. Przychody i wydatki przelicza razem z Konradem Piaseckim. To plan ambitny, nie mówimy, że łatwy - tłumaczy.

PiS m.in. lepiej ściągał podatki. Dziś jest gorsza ściągalność podatków niż za czasów PiS. Dziś podatki są nieściągalne, bo władza pozwala kraść - tłumaczy gość RMF FM.

Jeśli chcesz wiedzieć, co poseł Hofman wie o koninie i kiedy Ślązacy będą mieli prawo do swojego języka i narodowości, posłuchaj rozmowy Konrada Piaseckiego, który zadawał pytania przesłane przez słuchaczy RMF FM.