"Chętnie stworzyłbym nową partię, jeśli uznam, że dla konserwatystów nie ma już miejsca w PO. To byłaby partia liberalizmu gospodarczego i konserwatyzmu światopoglądowego" - tłumaczy John Godson pytany przez słuchaczy RMF FM o to, czy odszedłby z PO, gdyby Gowin zdecydował się na taki krok. "Gowin byłby dobrym liderem nowej partii, ale jestem za zarządzaniem zespołowym. Wtedy, jeśli jeden lider słabnie, drugi przychodzi i jest kontynuacja" - dodaje.

Widzę inne, poza PO, środowiska, które mogłyby współpracować przy tworzeniu nowej partii, ale na razie nie chcę mówić o nazwiskach. Otrzymuję wiele listów od wyborców, którzy mogliby poprzeć taką partię. Nie wykluczam odejścia do nowej partii, jeśli uznam, że nie ma dla takich, jak ja osób, miejsca w PO - mówi poseł John Godson odpowiadając na pytania słuchaczy RMF FM.

"Bez przyznania się do błędów, PO się rozpadnie"


To czy PO się rozpadnie będzie zależeć od decyzji władz partii. Jeśli będziemy szli w kierunku poszanowania dla każdego środowiska, przyznania się do błędów, może być odnowa. Ale jeśli pójdziemy w kierunku arogancji, tępienia niektórych środowisk, to jestem pewien że PO się rozpadnie - mówi poseł PO w RMF FM.

"Dyscyplina w PO, kroplą w czarze goryczy"

Dyscyplina w sprawach światopoglądowych byłaby kroplą, która przelałaby czarę goryczy - mówi pytany o to, co zmusiłoby go do odejścia z PO. Dla mnie nie mieści się w głowie taka dyscyplina - dodaje. 

"Próbowałem zapisać się do PiS. Nie wyszło"

W 2001 próbowałem zapisać się do PiS. Nie wyszło. Dziś to mnie cieszy. Dziś czuje się dobrze w PO, czuję się za PO odpowiedzialny - tłumaczy Godson słuchaczom RMF FM.

"Nie dla alkoholu w samolotach? Odpuściłem sobie"

"Mizernie" - odpowiada Godson pytany o to, jak idzie mu walka o zakaz podawania alkoholu w samolotach. Chciałem zakazu, bo było wiele doniesień o awanturach na pokładzie samolotów, ale odpuściłem to. Odpuściłem po tym, jak dostałem wiele listów od fanów tego rodzajów trunków - tłumaczy. Polska nie jest dobrym miejscem do wprowadzania tego rodzaju zakazów - uważa gość RMF FM.

"Warto szkolić stronę rosyjską"

Wyjazd PKW do Moskwy może budzić wątpliwości, ale z tego co zrozumiałem, to była konferencja, rewizyta. Warto udzielać Rosjanom wszelkiej informacji - mówi Godson w RMF FM.