Między Poplistą a jej jurorami, słuchaczami wytworzył się dawno idealny związek, który mieści się w trzech słowach:

R   ozrzut

M  acie

F   antastyczny.

Bez Was nie byłoby tej listy, z jej wszelakimi odcieniami muzyki popularnej. Zawsze powtarzam, że Poplista, jak każda kobieta, jest nieprzewidywalna. Raz stroi się w klubowe rytmy, innym razem jest zamyślona, zakochana na soul’ową nutę albo wsłuchana w industrialne dźwięki miasta, niestroniąca od rockowych spotkań w zadymionych pubach.

Można odmierzać czas mijającymi miesiącami, latami. 

Wy słuchacze i Poplista odmierzacie czas  nowymi przebojami, to chyba przepis na długowieczność, bo z każdym kolejnym TYGODNIEM, DNIEM  czeka na Was NOWA MUZYKA.

Kiedyś pisałem, nie tak dawno, taki dzień zdarza raz na 2000 tysiące notowań. Według genialnej Wisławy Szymborskiej "Nic dwa razy się nie zdarza", a zdarzyło się tym razem 3000 razy, ale za każdym razem inaczej. W tym szaleństwie jest metoda!

To doskonały moment, żeby wspomnieć o ludziach, którzy współtworzą to radiowe dzieło. Tradycyjnie już, jak co dwa lata, odsłonię troszeczkę poplistową kuchnię, ciągle się zmieniającą, dołączając podziękowania dla tej wyjątkowej radiowej rodziny:  

- producenci programu: szef "Mleko" - Paweł Mleczko - encyklopedia zagadnień radiowych, Tomek Sarba "Amfi" , Wojtek Kluza "DJ Kluzi", po godzinach prawdziwy DJ , "Bartes - Bartek Niedźwiecki - w jego żyłach płynie zremixowany dźwięk, polecam. TU do posłuchania

- studio miniatur filmowych: Jacek "Calineczek" Tomkowicz - w swoich pomysłach filmowych, podażą za wizjami z pogranicza Felliniego i George'a Lucasa,

- studio nagraniowe: dyrekcja - Jurek Maśnicki, "tekściarze" (najlepsi w Polsce !!! to ich słowa w radiowej oprawie dźwiękowej cytujecie w biurach i na podwórkach, że o tramwajach nie wspomnę): Agnieszka Olczyk, Marcin Ziobro, Iwona Bołdak (od września działa w "kreacji anteny", oj bardzo kreuje codzienną rzeczywistość; Gessler z Jacykowem w jednym)

- "Misiek"  Wojciech Michalski ze studia nagraniowego RMF FM , to jego pracę codziennie słyszycie w tzw. "promosach" zwiastujących kolejne wydanie programu,

- redakcja muzyczna: Irek Pastusiak i dyrektor muzyczny stacji - Adam Czerwiński,

- internet: piękna strona Poplisty to zasługa działu "sieciowego" (zwłaszcza jego piękniejszej części -  szefowej całego światowego internetu Mirandy Ekiert oraz "Montany" - Moniki Turek - bez jej udziału FB by umarł)

- dział do zadań specjalnych, wydawca skarb !!! - "Matylda" Katarzyna Domańska -  to  prawda, z tym starym stwierdzeniem... "gdzie prowadzący nie może tam Matyldę pośle" :)

Dziękuję.   

Darek Maciborek

Przed nami Poplista numer 3000! Z tej okazji już dziś w Warszawie odbędzie się wielka Gala Poplisty, na którą zostali zaproszeni znamienici goście: gwiazdy muzyki pop, znani aktorzy i osobowości ze świata kultury. Będą wśród nich nasi słuchacze! Relacje z tego wydarzenia śledzić będziecie mogli na naszych stronach w internecie.