Do Złoczewa w Łódzkiem pojedziemy w tym tygodniu w ramach naszego cyklu "Twoje Miasto w Faktach RMF FM". Tak znaczną większością głosów zdecydowaliście w sondzie na RMF24.pl.

Do Złoczewa w Łódzkiem pojedziemy w tym tygodniu w ramach naszego cyklu "Twoje Miasto w Faktach RMF FM". Tak znaczną większością głosów zdecydowaliście w sondzie na RMF24.pl.
Złoczew w Łódzkiem będzie Twoim Miastem w Faktach RMF FM (zdj. ilustracyjne) /Kamil Młodawski /Archiwum RMF FM

Złoczew w tym tygodniu zdecydowanie zdominował głosowanie, dlatego już w sobotę pojawi się tam wóz satelitarny RMF FM oraz nasz reporter. Znajduje się tutaj zakon kontemplacyjny, w którym obowiązują jedne z najbardziej surowych reguł życia konsekrowanego w Europie, jednym z najcenniejszych zbytków Złoczewa jest pałac z XVII wieku - napisał do nas nasz słuchacz.

W sobotę na pewno usłyszycie, jak w Złoczewie żyją tutejsze Mniszki Kamedułki i jaka jest związana z miastem historia zakonu. Z pewnością odwiedzimy także zabytkowy złoczewski pałac. Wyremontowany kilka lat temu budynek dziś służy jako urząd miasta i gminy.

"Twoje Miasto w Faktach RMF FM" tworzycie także Wy. Dlatego, jeśli jest miejsce, które w Złoczewie Waszym zdaniem koniecznie powinniśmy odwiedzić, napiszcie nam o tym w komentarzach poniżej? A może znacie ciekawych ludzi i chcecie byśmy opowiedzieli o ich pasjach?

Czekamy na zgłoszenia!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!

Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie