Byliśmy już w Oświęcimiu, Olsztynie i Ustce. W następny piątek, czyli 25 lipca - w ramach wielkiej radiowo-telewizyjnej akcji Twoje Miasto w RMF FM i TVP Info odwiedzimy wielkopolski Wolsztyn. Zaprosili nas tam dwaj panowie Tomasz i Paweł. Do Wolsztyna mieliśmy już jechać 18 lipca, ale w związku z tragicznymi wydarzeniami na Ukrainie przełożyliśmy wyjazd o tydzień.

Wolsztyn to nie tylko piękne miasto, wyjątkowe zabytki, lecz przede wszystkim niepowtarzalne parowozy oraz piękna przyroda - napisał do nas Tomasz i przesłał film

Zachwala w nim parowozownię Wolsztyn, jedyny w Europie czynny skansen parowozów. Znajduje się tam około 30 takich maszyn. Można tam zobaczyć m.in. niemieckie lokomotywy wojenne i piękne polskie konstrukcje powojenne. Dumą parowozowni jest jednak "Piękna Helena", polski parowóz z 1936 roku.

Ale - jak z kolei przekonuje pan Paweł - Wolsztyn to nie tylko parowozowy, to piękkkkne miasto w zachodniej Wielkopolsce nad dwoma jeziorami .Wolsztyn to przede wszystkim ludzie. Przyjeżdżajcie a przekonacie się ,że Wolsztyn inspiruje!!!!

O tym, że kolejnym przystankiem na trasie naszej wakacyjnej akcji będzie Wolsztyn, zdecydowało specjalne jury, złożone z dziennikarzy RMF FM i TVP Info.

Tak, jak w poprzednich tygodniach studio satelitarne poprowadzą dziennikarka RMF FM Małgorzata Steckiewicz i Michał Adamczyk z TVP Info.

W ubiegłym tygodniu mogliście spotkać ich w Ustce. TUTAJ znajdziecie relację z tego nadmorskiego miasta. Wcześniej byliśmy w Olsztynie. Zobaczcie filmy i zdjęcia z tej wizyty! Pierwszym miastem, które odwiedziliśmy był z kolei Oświęcim. Z tych odwiedzin również mamy dla Was filmy i zdjęcia!

Zaproś nas do swojego miasta!

Które miasto odwiedzimy w następnych tygodniach? Przez całe lato czekamy na Wasze zgłoszenia! Przygotujcie krótki, maksymalnie minutowy, filmik, który stanie się wizytówką Waszego miasta. Nagranie może być wykonane w dowolnej technice: telefonem komórkowym lub kamerą. Może to być również pokaz slajdów. W filmie możecie sami opowiedzieć o atrakcjach Waszej miejscowości albo oddać głos innym mieszkańcom. Możecie oczywiście nie mówić nic - niech przemówią obrazy!

PORADNIK: Przeczytaj, jak z kilku fotografii stworzyć piękny film!

W każdy wtorek spośród wszystkich nadesłanych przez Was zgłoszeń - także tych bez filmowej wizytówki - jury złożone z dziennikarzy obu redakcji wybiera jedno, a w wybranym mieście nasza ekipa pojawia się w najbliższy piątek.

Dodatkowo najlepsze filmy z naszej wakacyjnej akcji zostaną nagrodzone. Autorzy trzech klipów, które nasze jury uzna za najciekawsze, spędzą wraz z osobą towarzyszącą weekend w BUKOVINA Hotel Terma Spa w Bukowinie Tatrzańskiej!

Zapoznajcie się z REGULAMINEM KONKURSU!

Przeczytajcie o szczegółach naszej wakacyjnej akcji!