Elbląg, Lidzbark Warmiński, Kock, Chełmno, Bolesławiec, a może Skarżysko Kamienna. Jak co tydzień to Wy decydujecie, które z tych miast będzie w najbliższą sobotę Twoim Miastem w Faktach RMF FM. Głosowanie trwa do czwartku do godziny 12! Zapraszamy!

Chcielibyście się dowiedzieć, czym jest giterna albo jak w średniowieczu konstruowano... windy towarowe? Jeśli tak, koniecznie oddajcie swój głos na Elbląg, który słynie z niezwykłych odkryć archeologicznych. To najniżej położone polskie miasto kryje w sobie całą masę atrakcji, które na pewno odkryjemy, jeśli zdecydujecie, że to właśnie tam w sobotę zaparkuje żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM.

To niejedyna w tym tygodniu Wasza propozycja z województwa warmińsko-mazurskiego. Zapraszacie nas również do Lidzbarka, gdzie zwiedzić można jeden z najlepiej zachowanych w naszym kraju zabytek architektury gotyckiej - wzniesiony w XIV wieku Zamek Biskupów Warmińskich.

Jeśli zaś chcielibyście odwiedzić prawdziwą twierdzę, otoczoną murem o długości ponad dwóch kilometrów - głosujcie na kujawsko-pomorskie Chełmno. Kock na Lubelszczyźnie może się z kolei pochwalić malowniczym położeniem w dolinie Wieprza i pięknym klasycystycznym pałacem. To tutaj rozegrała się także ostatnia bitwa kampanii wrześniowej stoczona przez regularne polskie wojsko.

Bardzo bogatą historię ma również dolnośląski Bolesławiec. Dziś to miasto słynie przede wszystkim z unikatowej ceramiki. A może wolelibyście, żebyśmy w najbliższą sobotę pojechali do Skarżyska-Kamiennej? To propozycja przede wszystkim dla miłośników militariów. W mieście znajduje się bowiem drugie pod względem liczby eksponatów muzeum wojskowe w Polsce.

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF24.pl! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!