Śrem, Ośno Lubuskie, Wschowa, Bielawa, Konstancin-Jeziora a może Orneta? Jedno z tych miast już w najbliższą sobotę będzie „Twoim Miastem w Faktach RMF FM”. Zdecydujcie, gdzie zawita nasz radiowy konwój!

Do Śremu w Wielkopolsce zaprasza nas między innymi pani Kinga. Piękna promenada nad Wartą, wieża ciśnień, na którą można się wspiąć i podziwiać krajobraz Śremu, rynek, na którym można miło spędzić czas podziwiając stare uliczki, którymi przechadzał się król - to atrakcje miasta, które nasza słuchaczka wymienia w zgłoszeniu na RMF24.pl.

W tym tygodniu mamy także dwie bardzo ciekawe propozycje z województwa lubuskiego. Ośno Lubuskie pochwalić może się między innymi zabytkowym XIX-wiecznym ratuszem. Nie można tutaj nie zajrzeć także do Muzeum Ziemi Torzymskiej - tam dowiemy się m.in., że miasto niegdyś słynęło z hodowli konwalii i że to właśnie tutaj wynaleziono... baleron.

Miasto królewskie. W tym mieście król Kazimierz brał ślub i była przez jeden dzień stolicą Polski - to już opis Wschowy, który przysłał do nas pan Rafał. Jak dodaje w swoim zgłoszeniu, we Wschowie jest jeden z najlepszych torów motocrossowych w Europie, Wschowa miała także własną monetę o nazwie Tymf.

Bielawa to już propozycja z Dolnego Śląska. Wokół same szczyty do zdobycia - pisze do nas pani Justyna. Wszystko się zgadza. Miasto położone jest bowiem u podnóża Gór Sowich. Warto zobaczyć tu zabytkowe wille czy zajrzeć do Muzeum Bielawskiego mieszczącego się w dawnej fabryce Dieriga.

Mazowsze tym razem reprezentuje Konstancin-Jeziora. Miasto położone jest około 20 kilometrów na południe od Warszawy. Warto tu odwiedzić miedzy innymi Park Zdrojowy z tężnią solankową, a także zobaczyć zabytkowe wille.

Orneta w warmińsko-mazurskiem to propozycja, którą przysłała do nas pani Patrycja. Piękne małe miasteczko, wylęgarnia talentów muzycznych, tanecznych, sportowych, fotograficznych. Piękna mała starówka - pisze nam nasza słuchaczka.  Warte uwagi są tutaj między innymi pozostałości zamku biskupiego czy gotycki ratusz.

Zapraszamy do głosowania!

Wy decydujecie - my jedziemy i odkrywamy dla Was polskie miasta!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!

Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie