Kraśnik, Szadek, Głuchołazy, Bartoszyce, Puszczykowo, a może Ogrodzieniec? Tylko do Was należy decyzja, gdzie tym razem będziemy gościć w ramach cyklu "Twoje Miasto w Faktach RMF FM". Głosowanie trwa do czwartku do godziny 12.

Kraśnik, Szadek, Głuchołazy, Bartoszyce, Puszczykowo, a może Ogrodzieniec? Tylko do Was należy decyzja, gdzie tym razem będziemy gościć w ramach cyklu "Twoje Miasto w Faktach RMF FM". Głosowanie trwa do czwartku do godziny 12.
Twoje Miasto w Faktach RMF FM /Archiwum RMF FM

Jak co tydzień wybraliśmy 6 miast, spośród których to Wy wskażecie to, do którego pojedziemy już w najbliższą sobotę w ramach naszego cyklu "Twoje Miasto w Faktach RMF FM.

Kraśnik na Lubelszczyźnie słynie przede wszystkim z produkcji cegły. Na kraśnickim rynku znajduje się zresztą poświęcony jej pomnik. Będąc tutaj koniecznie trzeba się wybrać także nad tutejszy zalew i zajrzeć do Muzeum Ułanów.

Szadek w Łódzkiem to w tym tygodniu propozycja od pana Huberta. Szadek słynie ze wspaniałych wypieków chleba, który jest naprawdę smaczny i po który przyjeżdżają nie tylko mieszkańcy okolic, lecz mieszkańcy z całej Polski - pisze do nas nasz słuchacz.

A może wolicie Opolszczyznę? Do wizyty w Głuchołazach zachęca pani Ewa. Zabytki, renesansowe i barokowe kamieniczki, piękny park zdrojowy na terenie dawnego uzdrowiska - to wizytówki miasta, które opisuje w zgłoszeniu na RMF24.pl.

W Bartoszycach w Warmińsko-Mazurskiem zobaczyć można z kolei zabytkowe spichlerze z przełomu XVIII i XIX wieku. Jeśli zdecydujecie, że to właśnie tam mamy pojechać, z pewnością zgłębimy też historię znajdujących się w mieście dwóch kamiennych posągów.

Miasto w województwie wielkopolskim, w powiecie poznańskim. Położone około 12 km na południe od Poznania, otoczone obszarem Wielkopolskiego Parku Narodowego - tak Puszczykowo w Wielkopolsce opisuje nam pan Filip.

Zaletą Ogrodzieńca w Śląskiem jest przede wszystkim malownicze położenie na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, na Szlaku Orlich Gniazd. Będąc tutaj nie można nie odwiedzić pobliskiego zamku położonego zaledwie dwa kilometry od miasta.

Wy decydujecie - my jedziemy i odkrywamy dla Was polskie miasta!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!

Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie

(bs)