W czwartek w Polsce odnotowano 405 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło kolejnych 10 osób.

W czwartek przed południem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 245 nowych przypadkach koronawirusa wykrytych w Polsce. Chodzi o osoby z województw: śląskiego (189), wielkopolskiego (16), zachodniopomorskiego (12), małopolskiego (10), świętokrzyskiego (4), lubelskiego (4), pomorskiego (3), lubuskiego (3), dolnośląskiego (3) i kujawsko-pomorskiego (1).

Zmarły też kolejne 3 osoby zakażone. To 78-letni mężczyzna z Tychów, 78-letni mężczyzna z Cieszyna i 60-letnia kobieta z Puław. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

W popołudniowym raporcie resort zdrowia podał informację o 160 nowych zakażeniach. Chodzi o osoby z województw: śląskiego (62), mazowieckiego (46), dolnośląskiego (16), wielkopolskiego (10), opolskiego (8), łódzkiego (6), małopolskiego (5), kujawsko-pomorskiego (2), lubelskiego (2), pomorskiego (2) i podkarpackiego (1).

Ministerstwo poinformowało też o 7 kolejnych zgonach. Nowe ofiary wirusa to 71-letnia pacjentka z Warszawy, 76-latek i 70-latek ze szpitala w Radomiu i 51-letnia kobieta, która była mieszkanką województwa wielkopolskiego, ale leczono ją we Wrocławiu. Odnotowano też zgony 59-latka leczonego w Ostrowie Wielkopolskim, 85-latki ze szpitala w Tychach i 63-latka z Cieszyna. Większość osób miała choroby współistniejące.

W sumie Polsce odnotowano już  20 143 przypadków zakażenia koronawirusem. Od początku epidemii zmarły 972 osoby. 

Wyleczono już prawie 8,5 tys. ludzi

Wyzdrowiało już 8452 pacjentów, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem - poinformowało w czwartek rano Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 w szpitalach przebywa 1330 chorych, a kwarantanną objęto 77 461 osób.

Osoby hospitalizowane nie zawsze są nosicielami koronawirusa lub chorują na COVID-19. Dopiero test, którym są poddawane, daje potwierdzenie, czy są zakażone.

Z kolei nadzorem sanitarno-epidemiologicznym - jak podał resort - objęto 19 729 tys. osób. Nie miały one bezpośredniego kontaktu z nosicielem lub chorym, ale na wszelki wypadek sprawdza się ich stan zdrowia np. jeśli pracowały w budynku, w którym przebywał nosiciel koronawirusa.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Wykresy

Poniżej prezentujemy wykresy przedstawiające dane dotyczące poszczególnych państwa: liczbę osób zakażonych koronawirusem, dzienny przyrost nowych zachorowań na Covid-19, liczbę zgonów, a także liczbę tych, którym udało się pokonać chorobę. 

Wybierz z listy państwo i porównaj dane. 

Opracowanie: