Poprawia się stan zdrowia żony Dawida Kubackiego. Marta Kubacka przebywa od kilkunastu dni w szpitalu w Zabrzu z powodu problemów kardiologicznych.

Są dobre informacje na temat stanu zdrowia Marty Kubackiej. 

"Na szczęście ze zdrowiem Marty Kubackiej jest już lepiej. Parametry diametralnie się poprawiają, patrzymy w przyszłość z dużym optymizmem" - tak w rozmowie z portalem sportowy24.pl mówi Rafał Kot, członek zarządu Polskiego Związku Narciarskiego i były fizjoterapeuta polskich skoczków.

Marta przebywa w szpitalu w Zabrzu od kilkunastu dni i jest pod opieką najlepszych kardiologów w Polsce.

Wcześniej sam Dawid w mediach społecznościowych informował, że stan zdrowia jego żony się poprawia. "Marta jest stabilna i każdy dzień przynosi jakiś postęp" - napisał kilka dni temu polski skoczek. 

Zamieścił także zdjęcie ze szpitala. 

W niedzielę, 19 marca Kubacki nie wystartował w konkursie w lotach narciarskich w Vikersund. Wycofał się w ostatniej chwili. 

Dzień później Polski Związek Narciarski poinformował, że zawodnik nie wystartuje w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich do końca sezonu 2022/2023. 

Powodem są poważnie problemy zdrowotne jego żony, Marty - wyjaśniał PZN na Twitterze. 

Marta i Dawid Kubaccy wzięli ślub 1 maja 2019 roku w drewnianym kościele na Bachledówce, niedaleko Zakopanego. Mają dwie córeczki: 2-letnią Zuzię i Maję, która przyszła na świat 6 stycznia tego roku.