Legia Warszawa ma nowego-starego napastnika. Do stołecznego zespołu wraca Czech Tomáš Pekhart. 33-latek ponownie założy koszulkę z herbem Legii po kilkumiesięcznej nieobecności w Warszawie. Dla "Wojskowych" będzie to ważne wzmocnienie, zwłaszcza w kontekście kontuzji Hiszpana Carlitosa.

Tomáš Pekhart po raz pierwszy trafił do Legii Warszawa na początku 2020 roku. Czech przechodził wtedy z hiszpańskiego Las Palmas. W stołecznym zespole w sezonie 2020/21 został królem strzelców ekstraklasy po zdobyciu 22 goli. Dwukrotnie wywalczył z "Wojskowymi" mistrzostwo Polski. Po okresie obowiązywania umowy z warszawskim klubem, tj. od lipca 2022 roku, trafił do tureckiego Gaziantep FK.

Teraz czeski napastnik podpisał kontrakt obowiązujący do końca rozgrywek 2023/24, o czym poinformował stołeczny klub.

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę wrócić do domu, do Legii. Ja i cała moja rodzina zawsze czuliśmy się w Warszawie bardzo dobrze. Szczególnie moja córka, która jest bardzo szczęśliwa, że wróciliśmy do Polski. Mam nadzieję, że powalczymy o mistrzostwo Polski. Na pewno będziemy także chcieli zdobyć Puchar Polski. Tego trofeum nie zdołaliśmy zdobyć od dłuższego czasu, więc najwyższa pora się przełamać - powiedział czeski piłkarz, cytowany na oficjalnej stronie internetowej Legii.

Kłopoty Carlitosa

Ponowne sprowadzenie Pekharta wydaje się być strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza w obliczu kontuzji Carlitosa. Hiszpański napastnik nabawił się urazu w niedzielnym meczu z Koroną Kielce. Jak się okazało, zawodnik złamał rękę i będzie musiał pauzować przez kilka tygodni.

Hiszpan zagrał w tym sezonie w 12 ligowych spotkaniach, w których zdobył jedną bramkę. Po 18 kolejkach Legia jest wiceliderem ekstraklasy z dorobkiem 35 punktów - traci siedem "oczek" do prowadzącego Rakowa Częstochowa. Podczas najbliższej kolejki, już w sobotę, "Wojskowi" zagrają na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

Opracowanie: