Cracovia dwa razy obejmowała prowadzenie w wyjazdowym meczu z Legią, ale piłkarze z Warszawy dwukrotnie doprowadzali do wyrównania. Emocjonujące spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Po szybkim golu Michała Rakoczego Cracovia prowadziła 1:0 aż do 80 minuty.

Legia mogła wyrównać znacznie wcześniej, ale w 54. min Josue nie wykorzystał rzutu karnego, uderzając fatalnie w środek bramki. Strzał legionisty obronił Karol Niemczycki.

W 80. minucie do remisu doprowadził Maik Nawrocki, lecz już dwie minuty później "Pasy" znów prowadziły, gdy z bliska piłkę do bramki wpakował Jakub Jugas.

Gospodarze walczyli do końca i uratowali jeden punkt, gdy Tomas Pekhart skierował do siatki odbitą przez Niemczyckiego piłkę.

Legia do siedmiu przedłużyła serię meczów bez porażki, ale po raz piąty w tym sezonie "atakowała" trzecie zwycięstwo z rzędu i ta sztuka wciąż jej się nie udała. Z kolei Cracovia była blisko pierwszej od czterech lat wygranej w Warszawie, więc nic dziwnego, że jej piłkarze po końcowym gwizdku z niedowierzaniem kręcili głowami, że znowu nie wyszło.

Druga w tabeli Legia traci siedem punktów do Rakowa Częstochowa (46 pkt). Cracovia zajmuje szóste miejsce z 29 punktami.

Legia Warszawa - Cracovia 2:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Michał Rakoczy (9), 1:1 Maik Nawrocki (80), 1:2 Jakub Jugas (82), 2:2 Tomas Pekhart (87).

Żółta kartka - Legia Warszawa: Artur Jędrzejczyk. Cracovia Kraków: Jani Atanasov.

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom). Widzów 15 182.

Legia Warszawa: Kacper Tobiasz - Maik Nawrocki, Artur Jędrzejczyk, Yuri Ribeiro - Paweł Wszołek (87. Makana Baku), Bartosz Slisz, Bartosz Kapustka (90+5. Patryk Sokołowski), Josue, Filip Mladenovic - Ernest Muci (87. Robert Pich), Maciej Rosołek (60. Tomas Pekhart).

Cracovia: Karol Niemczycki - Jakub Jugas, David Jablonsky, Virgil Ghita - Cornel Rapa, Karol Knap (86. Mateusz Bochnak), Takuto Oshima, Michal Siplak (87. Kacper Śmiglewski) - Patryk Makuch (70. Paweł Jaroszyński), Benjamin Kallman, Michał Rakoczy (63. Jani Atanasov).