​Piłkarze Bayernu Monachium przegrali u siebie z Borussią Dortmund 0:2 w hicie 27. kolejki Bundesligi. Bawarczycy mają znikomą szansę na obronę tytułu, bo ich strata do prowadzącego Bayeru Leverkusen wynosi już 13 punktów.

W dwóch poprzednich meczach w Bundeslidze z ekipami z dołu tabeli Bayern Monachium strzelił 13 goli i mogło się wydawać, że kryzys ma za sobą. W starciu z BVB znów jednak zaprezentował się nieskutecznie i doznał piątej w sezonie porażki.

Gole dla gości zdobyli Karim Adeyemi w 10. minucie oraz Julian Ryerson w 83. minucie. W końcówce do siatki dortmundczyków trafił Harry Kane, ale gol nie został uznany z powodu pozycji spalonej.

Borussia Dortmund odniosła pierwsze od 10 lat ligowe zwycięstwo w Monachium.

Bayer pewnie zmierza po tytuł

Bayer Leverkusen natomiast pewnie zmierza po pierwszy w historii klubu tytuł mistrza Niemiec. Wcześniej w sobotę pokonał u siebie Hoffenheim 2:1, choć przegrywał do 88. minuty.

Goście objęli prowadzenie w 33. minucie po golu Maximiliana Beiera, a później długo skutecznie się bronili. Świetnie w ich bramce spisywał się Oliver Baumann, który obronił aż 10 strzałów.

Skapitulował dopiero po 11. uderzeniu. W 88. minucie wyrównał Robert Andrich, a w doliczonym przez sędziego czasie gry zwycięstwo "Aptekarzom" dał Czech Patrik Schick.

W pierwszej połowie mieliśmy problem z kontrolowaniem gry i dotarciem do końcowej strefy boiska. Ale graliśmy swoje i w końcu padły gole. Późno? Nie ma to żadnego znaczenia. Pierwsza bramka zmieniła obraz spotkania i poszliśmy za ciosem - ocenił hiszpański trener lidera Bundesligi Xabi Alonso.

Jego zespół pozostaje niepokonany w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach, a rozegrał już 39 spotkań w Bundeslidze, Pucharze Niemiec i Lidze Europy. 34 z nich wygrał. Piłkarze Xabiego Alonso po raz ostatni w oficjalnych występach przegrali 27 maja 2023 roku w kolejce kończącej poprzedni sezon niemieckiej ekstraklasy (0:3 z VfL Bochum).

Siedem kolejek przed końcem sezonu Bayer ma 73 punkty, a broniący tytułu Bayern - 60. Borussia (53) awansowała na czwartą pozycję.