Sześciu Polaków wystartuje w konkursach Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskim Lahti. Trener Łukasz Kruczek powołał do kadry Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Macieja Kota, Krzysztofa Miętusa, Aleksandra Zniszczoła i Klemensa Murańkę.

Polska reprezentacja wylatuje do Finlandii w czwartek, przez najbliższe dni będzie trenowała w kraju. Jak mówi Kamil Stoch, takie treningi po Mistrzostwach Świata w lotach są potrzebne, żeby ponownie przyzwyczaić się do skakania na normalnych skoczniach.

W niedzielnym konkursie drużynowym MŚ w lotach w Vikersund Polacy zajęli siódme miejsce, wygrali Austriacy. W rozegranych w sobotę zawodach indywidualnych najlepiej z Polaków spisał się Stoch, który zajął dziesiąte miejsce, złoty medal zdobył Słoweniec Robert Kranjec.

Zniszczoł i Murańka znaleźli się w kadrze dzięki świetnym występom na narciarskich mistrzostwach świata juniorów. W tureckim Erzurum Zniszczoł zdobył srebrny medal, a Murańka był szósty. Teraz obaj staną przed szansą walki o punkty Pucharu Świata.

Konkursy w Lahti odbędą się 3 i 4 marca. Kolejne zawody rozegrane zostaną także w Skandynawii i po konkursach w Lahti kadra pozostanie na miejscu. 8 marca skoczkowie będą rywalizowali w Trondheim, a 11 marca w Oslo. Po turnieju w Skandynawii sezon zakończą trzy konkursy na mamucie w Planicy w dniach 16-18 marca.