"Nie mam już siły użerać się z władzami Polskiego Związku Snowbordowego. W akcie desperacji podjęłam decyzję, że w zawodach będę reprezentowała Niemcy" - powiedziała Paulina Ligocka w wywiadzie na antenie kanału nSport. Paulina Ligocka to dwukrotna brązowa medalistka mistrzostw świata w half-pipe'ie (w 2007 i 2009 r). Na olimpiadzie w Turynie w 2006 roku była chorążym polskiej ekipy podczas ceremonii otwarcia.

Tę trudną decyzję podjęłam po zakończeniu tego sezonu, kiedy stało się dla mnie jasne, że nie potrafię porozumieć się ze związkiem. Ponadto dowiedziałam się, że ministerstwo sportu nie uwzględniło mnie w kadrze olimpijskiej na nowy sezon - tłumaczyła snowbordzistka w wywiadzie telewizyjnym.

Ligocka już w poprzednim sezonie nie została zgłoszona przez związek do Pucharu Świata. Nie da się w kilku słowach opowiedzieć o przykrościach jakie spotkały mnie i moją rodzinę ze strony związku. Ze strony działaczy nie otrzymałam żadnej pomocy. Dlatego liczę, że kibice zrozumieją moją decyzję - tłumaczył zawodniczka AZS AWF Katowice.

Teraz moim celem są igrzyska w Soczi w 2014 roku. Niemiecka federacja daje mi szansę na realizację moich marzeń. To jednak najtrudniejsza decyzja w moim życiu - przyznała zawodniczka.