Na listę strzelców wpisał się w miniony weekend jedynie Robert Lewandowski. W ciągu ostatniego tygodnia nasz napastnik strzelił w Bundeslidze aż 7 goli. Niestety, dobrego weekendu nie mieli tym razem nasi bramkarze.

Robert Lewandowski /TORSTEN SILZ /PAP/EPA

Trzech bramkarzy, którzy zagrali: Artur Boruc, Łukasz Fabiański i Przemysław Tytoń, puściło łącznie 8 bramek. Wszyscy przegrali swoje mecze. O ile jednak Bournemouth i Swansea trzymają się jakoś w lidze angielskiej, o tyle Stuttgart Tytonia w Bundeslidze jest przedostatni i ma na koncie najwięcej straconych bramek.

Niestety, mało czasu na boisku spędzili też w weekend powołani przez selekcjonera obrońcy. Jedynie Kamil Glik i Thiago Cionek rozegrali we Włoszech po 90 minut. Łukasz Piszczek, Paweł Olkowski, Artur Jędrzejczyk i Łukasz Szukała (leczy kontuzję) nie pojawili się w ogóle na boisku.

W Rosji kontuzji w trakcie meczu Tereka z FK Krasnodar doznał Maciej Rybus, który ostatnio miał pewne miejsce na lewej stronie obrony drużyny narodowej. Został zmieniony w 34. minucie gry, ale jeszcze wczoraj zapewnił na Twitterze, że uraz nie jest poważny. To jedynie silne stłuczenie kości piszczelowej. Cieszyć może rosnąca powoli forma Jakuba Błaszczykowskiego. Polak gra na razie w pierwszym składzie Fiorentiny, która po pokonaniu na wyjeździe Interu Mediolan została liderem Serie A. W Hiszpanii wygrała wreszcie Sevilla Grzegorza Krychowiaka, a było to dopiero pierwsze zwycięstwo w sezonie. Klasą dla siebie jest jednak ostatnio Robert Lewandowski. Drużynie FSV Mainz strzelił w sobotę dwie bramki i w Bundeslidze może pochwalić się już ponad setką goli. Ma ich 101.

Tak grali kadrowicze w miniony weekend:

Artur Boruc (AFC Bournemouth) – 90 minut w przegranym 1:2 meczu ze Stoke City.

Łukasz Fabiański (Swansea City) – 90 minut w przegranym 1:3 meczu z Southamptonem.

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – Leczy kontuzję. Roma wygrała z Capri 5:1.

Przemysław Tytoń (VfB Stuttgart) – Cały mecz w przegranym 1:3 pojedynku z Borussię Moenchengladbach.

Thiago Cionek (Modena FC 1912) – 90 minut i żółta kartka w wygranym 1:0 meczu z Virtusem Lanciano.

Kamil Glik (Torino FC) – 90 minut w wygranym 2:1 meczu z Palermo.

Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) – Mecz z Terekiem Grozny (1:1) przesiedział na ławce rezerwowych.

Paweł Olkowski (FC Koeln) – Pojedynek z Ingolstadt przesiedział na ławce rezerwowych.

Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – Na ławce rezerwowych w zremisowanym 2:2 meczu z Darmstadt.

Łukasz Szukała (Osmanlispor) – Nie zagrał w ligowym meczu z Trabzonsporem. Leczy uraz. Jego klub wygrał 3:1.

Jakub Błaszczykowski (ACF Fiorentina) – 69 minut w wygranym 4:1 meczu z Fiorentiną.

Kamil Grosicki (Stade Rennes) – 66 minut w zremisowanym 1:1 meczu z Troyes.

Maciej Rybus (Terek Grozny) – w 34 minucie meczu z FK Krasnodar (1:1) musiał zejść z boiska z powodu kontuzji stawu skokowego.

Grzegorz Krychowiak (Sevilla FC) – 90 minut w wygranym 3:2 pojedynku z Rayo Vallecano.

Piotr Zieliński (Empoli FC) – Mecz z Empoli z Frosinone zostanie rozegrany dopiero dziś o 19.00

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – Rozegrał 90 minut w wygranym 3:0 meczu z FSV Mainz i zdobył 2 bramki.

Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam) – 82 minuty w wygranym 2:0 meczu z FC Groningen.

Kamil Wilczek (Carpi FC) – Z powodu kontuzji poza meczową kadrą w przegranym 1:5 meczu z AS Romą.

Artur Sobiech (Hannover 96) – 73 minuty w meczu z Wolfsburgiem (1:1)