Łukasz Piszczek, trafił do najlepszej jedenastki 21. kolejki niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej magazynu "Kicker". Polak został wyróżniony za bramkę i udział w dwóch pozostałych trafieniach Borussi Dortmund w meczu przeciwko Vfl Wolfsburg. Zespół Piszczka pokonał drużynę Błaszczykowskiego 3:0.

Marco Reus, Łukasz Piszczek i Marc Bartra podczas meczu Borussi Dortmund z Vfl Wolfsburg. /PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL /PAP/EPA

Obrońca reprezentacji Polski zdobył bramkę w 48. minucie, a 11 minut później asystował przy trafieniu Ousmane'a Dembele. Wcześniej samobójczego gola strzelił Jeffrey Bruma, ale po dośrodkowaniu Piszczka. Polski obrońca otrzymał notę 1,5 (skala 1-6, "jedynka" oznacza klasę światową) i znalazł się w najlepszej "11" kolejki trzeci raz w obecnym sezonie.

W zespole VfL Wolfsburg na ostatni kwadrans pojawił się Jakub Błaszczykowski i grał za krótko, aby zostać ocenionym.

Z kolei dzień wcześniej Robert Lewandowski zapewnił punkt Bayernowi Monachium w zremisowanym spotkaniu wyjazdowym z Herthą Berlin 1:1 strzelając gola w ostatniej akcji meczu. Kapitan reprezentacji Polski wszedł na boisko w 61. minucie i również nie został sklasyfikowany.