​Wybitne sportsmenki, największe gwiazdy polskiego sportu będą przekonywać w poniedziałek uczennice w Sosnowcu, jak ważne dla ich życia i zdrowia są lekcje wychowania fizycznego. W imprezie zorganizowanej w ramach programu "Mistrzynie w Szkołach" Fundacji Otylii Jędrzejczak weźmie udział ponad trzysta dziewcząt!

Mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata w pływaniu zaprosiła do Sosnowca wyjątkowe mistrzynie sportu. 24 września do Sosnowca przyjadą Sofia Ennaoui, Ewa Swoboda, Zofia Noceti-Klepacka, Katarzyna Woźniak i Magdalena Pałasz.

Ennaoui i Swoboda to wyśmienite polskie biegaczki, gwiazdy lekkoatletycznej reprezentacji Polski, która zachwyciła polskich kibiców już wielokrotnie, a ostatnio podczas Mistrzostw Europy w Berlinie. Z kolei Noceti-Klepacka to wybitna polska windsurferka, mistrzyni świata oraz brązowa medalistka olimpijska z Londynu, a  łyżwiarka szybka Katarzyna Woźniak ma na swoim koncie dwa medale olimpijskie - srebrny i brązowy. W gronie wybitnych sportsmenek będzie też Magdalena Pałasz, najbardziej znana polska skoczkini narciarska.

Naszym głównym celem jest przekonanie dziewcząt do lekcji wf, do zdrowego trybu życia. Na naszym przykładzie chcemy pokazać im, jak sport i aktywność życiowa może wpływać na poziom szczęścia - mówi Otylia Jędrzejczak. "Mistrzynie w szkołach" wspiera Always, organizator akcji #JakDziewczyna, która wspomaga uprawianie sportu przez dziewczęta.

Spotkanie odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej w Sosnowcu przy ul. Żeromskiego 4c o godz. 10. Już wiadomo, że w tej niezwykłej lekcji wychowania fizycznego weźmie udział ponad trzysta uczennic. Wszyscy mają się dobrze bawić, to jest najważniejsze. Pokażemy dziewczynom, że sport to oczywiście wysiłek, ale także świetna zabawa - dodaje mistrzyni olimpijska w pływaniu.

Projekt "Mistrzynie w szkołach" jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W tym roku Otylia Jędrzejczak i zaproszone przez nią mistrzynie sportu spotkają się jeszcze z uczennicami 12 października w Poznaniu.