Jest porozumienie ws. transferu Wojciecha Szczęsnego do Juventusu Turyn - podały włoskie media, potwierdzając wcześniejsze doniesienia o umowie zawartej przez Juventus z londyńskim Arsenalem. We wtorek bramkarz reprezentacji Polski oczekiwany jest w Turynie na badaniach lekarskich.

Włoscy dziennikarze podkreślają, że porozumienie ws. transferu Wojciecha Szczęsnego oznacza, że w Turynie zakończyły się poszukiwania zastępcy Gianluigiego Buffona, którego kontrakt z Juventusem wygasa w przyszłym roku. Na zdjęciu: Szczęsny i Buffon tuż po zakończeniu ligowego pojedynku AS Roma i Juventusu (grudzień 2016) /ALESSANDRO DI MARCO /PAP/EPA

Według włoskich mediów, porozumienie Juventusu z Arsenalem zostało zawarte w poniedziałek po południu.

Prezes Olympique Lyon ujawnia, gdzie będzie grał Maciej Rybus

​Maciej Rybus przeniesie się z Olympique Lyon do Lokomotiwu Moskwa - poinformował prezes francuskiego klubu Jean-Michel Aulas. 27-letni pomocnik występował już w rosyjskiej ekstraklasie - w latach 2012-16 był piłkarzem Tereka Grozny. czytaj więcej

Z nieoficjalnych informacji wynika, że kwota transferu to 12 milionów euro.

Włoscy dziennikarze podkreślają, że porozumienie ws. transferu Szczęsnego oznacza, że w Turynie zakończyły się poszukiwania zastępcy Gianluigiego Buffona, którego kontrakt z "Juve" wygasa - jak przypominają - w przyszłym roku.

Dla Wojciecha Szczęsnego kontrakt z Juventusem oznacza przedłużenie przygody z Serie A: ostatnie dwa sezony spędził bowiem w AS Roma, wypożyczony przez Arsenal.

Rozmowy pomiędzy londyńskim klubem i Juventusem ws. transferu Polaka trwały półtora miesiąca.

Obecnie wszystko wskazuje na to, że już w środę Szczęsny wyruszy z nową drużyną za Ocean: na letnie tournée w Stanach Zjednoczonych.

(e)