Włoch Christian Merli wygrał ósmy Wyścig Górski Limanowa - Przełęcz pod Ostrą i tym samym zwyciężył w eliminacjach mistrzostw Europy. Zawody rozpoczęły się w piątek. Wzięło w nich udział 87 zawodników z ośmiu krajów kontynentu. Trasa, którą pokonywali nazywana jest jedną z najpiękniejszych i najszybszych w Europie.

Wśród zawodników startujących w mistrzostwach Polski - i wczoraj i dziś - najszybszy był natomiast Słowak Igor Drotar. Mój samochód jest dobry, szybki. Jechało mi się bardzo dobrze. Tu jest taka fajna energia. Bardzo dobrze się jeździ, organizacja jest perfekcyjna. To najlepszy wyścig w Polsce - powiedział naszemu reporterowi Maciejowi Pałahickiemu.

Radek Ćwieczek wygrał w klasie N+2000. Wczoraj byłem trzeci, dzisiaj wygrałem klasę. Jestem bardzo szczęśliwy. Wczoraj nie miałem ewidentnie dnia. Nie czułem samochodu, zwłaszcza na szybkich partiach. Troszeczkę pozmienialiśmy w zawieszeniu, trochę pokombinowaliśmy i rzeczywiście udało się dziś wygrać z bardzo szybkim, bardzo dobrym czasem.

Podczas tegorocznego wyścigu padł rekord trasy Limanowa-Przełęcz pod Ostrą. Pobił go Paride Macario (IT, Osella a 30) w podjeździe treningowym przed niedzielną 7. rundą FIA EHC. Kierowca bolidu zszedł poniżej 2 minut. Pokonał trasę w 1:59,889, ze średnią prędkością 164,943 km/h.