Piłkarze Wisły Kraków wygrywając w Warszawie z Legią 2:1 zapewnili sobie na jedną kolejkę przed końcem rozgrywek tytuł mistrza Polski. Komisja do spraw Nagłych PZPN zdecydowała o zamknięciu do odwołania stadionu Legii po tym, jak jeszcze przed zakończeniem meczu doszło do zamieszek wywołanych przez pseduokibiców Legii.

Upragnione zwycięstwo zapewniły piłkarzom Wisły bramki Macieja Żurawskiego z rzutu karnego w 11. minucie oraz Grzegorza Patera na 17 minut przed końcem spotkania. Pod koniec meczu kibice Legii zaczęli rzucać kamienie na murawę i arbiter przerwał mecz na kilka minut. To był jednak dopiero początek burd i awantur. Agresywni sympatycy Legii wyłamali ogrodzenie, i rzucili się w kierunku kibiców krakowskiego klubu. Po ostatnim gwizdku sędziego, kamieniem w głowę został trafiony Adam Nawałka. Psedukibice Legii podpalili też część trybun, a po meczu awantury przeniosły się poza stadion. Doszło do interwencji policji, która aresztowała kilkunastu agresywnych sympatyków Legii.

Jest to siódmy mistrzowski tytuł w historii krakowskiego klubu. Poprzednio krakowianie zdobywali tytuł w latach 1927, 1928, 1949, 1959, 1978 oraz 1999. Porażki Legii nie wykorzystała Pogoń Szczecin, która po dramatycznym meczu przegrała u siebie z Polonią Warszawa 3:4. Z drużyn broniących się przed spadkiem swoje spotkania wygrały Górnik Zabrze (2:0 ze Stomilem), Odra Wodzisław (2:1 z Amiką), oraz Śląsk Wrocław (2:0 Z Groclinem). Porażek doznały zespoły Orlenu (1:2 z Zagłębiem), i Ruchu Radzionków, któremu punkty odebrali zawodnicy Ruchu Chorzów. Po meczu Wisły z Legią szatnię krakowskich zadowników odwiedził reporter RMF FM Paweł Sikora. Posłuchaj jego relacji:

Komplet wyników 29 kolejki

Odra Wodzisław - Amica Wronki 2 : 1

43 min. - Berensztajn, karny

50 min. - Sibik

30 min. - Sobociński

Legia Warszawa - Wisła Kraków 1 : 2

87 min. - Kowalczyk

11 min. - Żurawski, karny

73 min. - Pater

Zagłębie Lubin - Orlen Płock 2 : 1

62 min. - Osipowicz

90 min. - Grzybowski

64 min. - Nosal

Pogoń Szczecin - Polonia Warszawa 3 : 4

5 min. - Brasilia

10 min. - Mielcarski

58 min. - Kaliciak

17 min. - Gołaszewski

70 min. - Bąk

80 min. - Kęska

84 min. - Bartczak

Ruch Radzionków - Ruch Chorzów 2 : 3

16 min. - Jarosz

71 min. - Janoszka, karny

60 min. - Woś

87 min. - Śrutwa

90 min. - Śrutwa

Groclin Grodzisk Wielkopolski - Śląsk Wrocław 1 : 2

76 min. - Nuckowski

50 min. - Szewczyk

75 min. - Włodarczyk

Górnik Zabrze - Stomil Olsztyn 2 : 0

21 min. - Wiśniewski