Piłkarze Wisły Kraków obronili tytuł mistrzów Polski! Podopieczni trenera Macieja Skorży pokonali na własnym boisku zawodników Śląska Wrocław 2:0. Wicemistrzem została warszawska Legia, a podium uzupełnia Lech Poznań, który jako jedyny miał szansę na odebranie Wiśle mistrzowskiego tytułu. Spod gilotyny uciekła Lechia Gdańsk, a z Ekstraklasą żegnają się Górnik Zabrze i Cracovia.

Bramki na wagę mistrzostwa zdobyli dla Wisły Kraków w 27. minucie spotkania Radosław Sobolewski i w 82. minucie Marek Zieńczuk. Żółtą kartkę zobaczył natomiast Arkadiusz Głowacki. Na trybunach stadionu przy Reymonta zasiadło blisko 16 tysięcy widzów. Posłuchaj relacji dziennikarza redakcji sportowej RMF FM Wojciecha Słonia:

To mistrzostwo jest wyjątkowe, dlatego że do końca musieliśmy walczyć o nie. Jesteśmy bardzo szczęśliwi - powiedział naszemu dziennikarzowi Arkadiusz Głowacki:

W Poznaniu dwie bramki dla Lecha strzelił w 12. i 67. minucie spotkania Hernan Rengifo. Cracovia odpowiedziała w 46. minucie golem Sławomira Szeligi i w 82. Tomasza Moskały. Pojedynek obserwowało 16 tysięcy kibiców.

W Warszawie kilka tysięcy widzów mogło cieszyć się z aż czterech bramek swojej drużyny. Gole dla Legii zdobyli w 32. minucie Roger Guerreiro i dziewięć minut później Maciej Iwański, a w końcówce meczu dwoma celnymi strzałami popisał się Takesure Chinyama. Ruch Chorzów był w stanie odpowiedzieć tylko jednym celnym strzałem, który w ostatnich minutach pierwszej połowy wykonał Pavol Balaz.

Lechia Gdańsk pokonała w wyjazdowym spotkaniu Piasta Gliwice, a zwycięstwo zapewnili jej Piotr Wiśniewski (36. minuta) i Jakub Zabłocki (44. minuta). Gdańszczanie pozostają w Ekstraklasie.

W barażach zagra Arka Gdynia, która pokonała na własnym stadionie Odrę Wodzisław 2:1. Z grą w Ekstraklasie żegnają się natomiast Cracovia i Górnik Zabrze, który przegrał u siebie z Polonią Warszawa 0:1.