Bogdan Wenta rozstał się Vive Targami Kielce. Ostatnio menadżer zespołu piłkarzy ręcznych tego klubu, a wcześniej wieloletni trener kieleckich szczypiornistów zdecydował się spróbować swoich sił w polityce. Wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy Platformy Obywatelskiej.

Wenta spotkał się dzisiaj z prezesem i właścicielem klubu Bertusem Servaasem. Były trener oficjalnie poinformował zarząd o tym, że będzie kandydował w majowych wyborach do europarlamentu. Ponieważ klub od zawsze był i będzie apolityczny, na zasadzie porozumienia uzgodniono, że ustaje współpraca między Klubem Sportowym Vive Targi Kielce a Bogdanem Wentą. Rozstanie następuje jednak na zasadzie wzajemnego szacunku i zrozumienia - napisano w komunikacie na oficjalnej stronie zespołu.

Pożegnanie Wenty z kibicami zaplanowano na marcowy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Odniósł z Vive wielkie sukcesy

52-latek został szkoleniowcem Vive w czerwcu 2008 roku. Doprowadził zespół do czterech tytułów mistrza kraju (2009-10, 2012-13) oraz pięciokrotnie zdobył z nim Puchar Polski (2009-2013). Na arenie międzynarodowej największym sukcesem było trzecie miejsce w Lidze Mistrzów w ubiegłym roku.

8 stycznia Servaas poinformował na konferencji prasowej o zmianie na stanowisku szkoleniowca Vive. Wentę zastąpił Kirgiz z hiszpańskim paszportem Tałant Dujszebajew. Byłemu trenerowi zaproponowano stanowisko menadżera klubu.

Na początku lutego okazało się, że były szkoleniowiec będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Będzie kandydował z drugiego miejsca listy PO w okręgu małopolsko-świętokrzyskim.

(MRod)