Robert Lewandowski zdobył dwie bramki, a jego Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Union Berlin 5:2 w 10. kolejce niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. Polski napastnik ma 12 goli ligowych w tym sezonie i jest liderem klasyfikacji strzelców.

Lewandowski trafił do siatki w 15. minucie z rzutu karnego i w 23. z rzutu wolnego. Gole dla gości zdobyli także Leroy Sane (34.), Francuz Kingsley Coman (60.) i Thomas Mueller (79.), a dla gospodarzy - Niko Giesselmann (43.) i Norweg Julian Ryerson (65.), który na boisku pojawił się chwilę wcześniej, podobnie jak asystujący mu Kevin Behrens.

W meczowej kadrze Unionu zabrakło Pawła Wszołka i Tymoteusza Puchacza. Lewandowski rozegrał całe spotkanie."Wara od Meta, to nazwa naszego Centrum Badań nad Cywilizacją Postkapitalizmu" - ostrzega Janis Warufakis i zwraca się do właściciela Facebooka: "Ty i twoje sługusy - nie zrozumiecie czym jest cywilizacja, nawet gdyby was kijem zdzieliła".

W opinii ekspertów powodem ogłoszonej przedwczoraj zmiany nazwy, Facebook na Meta, jest w dużej mierze chęć ucieczki przed coraz gorszą atmosferą wokół firmy. Niedawno była pracowniczka wyniosła z firmy dokumenty, które mają dowodzić, że Facebook miał szczegółową wiedzę o fatalnym wpływie swojej działalności, w tym na dzieci, ale nic sobie z tego nie robił, skupiając się wyłącznie na zyskach.

Na dodatek kilka dni temu Mark Zukerberg stał się kolejnym oskarżonym w sprawie nielegalnego wykorzystywania danych o użytkownikach Faceboooka w profilowanych kampaniach politycznych prowadzonych przez firmę Cambridge Analityca.

Zuckerberg nie odpowiada na krytykę byłego greckiego ministra. Może się tłumaczyć tym, że mało kto słyszał o działalności centrum. Kłopot w tym, że pracują dla tej organizacji znani ekonomiści i artyści, w tym sławni naukowcy, jak Noam Chomsky, czy James Galbraith, reżyser Ken Loach, czy muzyk Brian Eno, który współpracował m.in. z U2, Ultravox czy Philem Collinsem. Noam Chomsky zapisał się w historii informatyki swoją analizą języków z lat 50. zeszłego wieku, a Brian Eno jest autorem dźwięku startowego Microsoft 95.