Piłkarze Dinamo Zagrzeb będą musieli zagrać z PSV Eindhoven w Lidze Europejskiej przy pustych trybunach. To kara nałożona na klub przez UEFA za niewłaściwe zachowanie kibiców mistrza Chorwacji - rasistowskie przyśpiewki i odpalanie rac. Spotkanie Dinama z ekipą z Holandii zaplanowano na 24 października.

Stadion w Zagrzebiu został dodatkowo zamknięty także na kolejny mecz. W tym przypadku karę zawieszono jednak na pięć lat. Dinamo będzie musiało również zapłacić grzywnę w wysokości 70 250 euro.

Europejska federacja zdecydowała się na nałożenie na klub tak dotkliwej kary po analizie raportów z dwóch letnich meczów eliminacji Ligi Mistrzów. Drużyna z Zagrzebia zagrała w nich z mołdawskim Sheriffem Tyraspol i Austrią Wiedeń.

Podobną karę UEFA nałożyła także 19 września na Legię Warszawa. Obiekt mistrza Polski został zamknięty na jedno spotkanie fazy grupowej LE, a drugie w zawieszeniu na pięć lat. Kibice nie będą mogli obejrzeć na żywo zaplanowanego na 3 października spotkania z Apollonem Limassol. Za zachowanie fanów klub zapłaci także 150 tys. euro grzywny.

(MRod)