"Jestem bardzo zadowolony z postawy moich piłkarzy, bo pokazali umiejętności na wysokim poziomie i udowodnili, że wciąż mogą się rozwijać. Jestem szczęśliwy, że udało nam się wygrać zarówno na własnym boisku, jak i na wyjeździe” – mówił po wygranym meczu z Celtikiem Glasgow trener Legii Warszawa Henning Berg. „Ten dwumecz udowodnił, że w Polsce też można dobrze grać w piłkę, strzelać gole i wygrywać z europejskimi drużynami” – dodał.

Byliśmy trudnym rywalem dla Celtiku i potrafiliśmy powstrzymać ten zespół - mówił Berg. Skupialiśmy się na kontratakach i po jednym z nich zdobyliśmy pierwszą bramkę. Byliśmy dobrze przygotowani fizycznie i taktycznie - wyliczał.

Ronny Deila, trener Celtiku Glasgow przyznał, że jego zespół przegrał z lepszą drużyną. Dobrze rozpoczęliśmy to spotkanie, ale brakowało nam sytuacji bramkowych. W prosty sposób straciliśmy pierwszego gola. Z kolei druga bramka dla Legii wynikała z błędów w naszej obronie - analizował. Przed nami dużo pracy, bo musimy sporo poprawić. Jestem zawiedziony postawą mojego zespołu - przyznał.

(mn)