Blisko 1000 zawodników pojawiło się na starcie trzeciej edycja Skandia Maraton Lang Team 2013 w Krokowej. Nadmorski Park Krajobrazowy, bliskość Bałtyku i najpiękniejsze miejsca gminy - w takiej scenerii toczyła się walka o wygraną w wyścigu.

Cztery dystanse, zróżnicowane trasy i brak ograniczeń wiekowych. Skandia Maraton Lang Team to kolarska przygoda dla każdego. Lang Team i Skandia Życie namawiają Polaków do aktywności fizycznej już od siedmiu lat. Krokowa miłośników MTB gościła po raz pierwszy. Na starcie trzeciej edycji stanęło blisko 1000 kolarzy, którzy musieli zmagać się między innymi z błotem, którego przybyło po piątkowych opadach deszczu.

Jesteśmy zaskoczeni i szczęśliwi, że mimo nie najlepszych warunków atmosferycznych uczestnicy nie zawiedli i licznie stawili się na starcie. Okazuje się, że dla kolarzy nie ma dobrej, czy złej pogody - zawsze jest optymalna. Niekorzystne prognozy nikogo nie odstraszyły i frekwencja była bardzo wysoka. Zawodnicy, mimo że ubłoceni od stóp do głów, linie mety mijali z uśmiechem na twarzy - mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny cyklu Skandia Maraton Lang Team.

Debiut Skandia Maraton Lang Team w naszej gminie okazał się bardzo udany. Najbardziej cieszy mnie fakt, że wśród uczestników wyścigu dostrzegłem wielu mieszkańców Krokowej, to dla mnie ważne, ponieważ bardzo zależy mi, aby byli aktywni fizycznie - mówi Henryk Doering, Wójt Gminy Krokowa.

Trasa i dystanse

Podczas Skandia Maraton Lang Team w Krokowej zawodnicy mogli wybrać jeden z czterech dystansów: RODZINNA PARADA - 8 km, MINI - 41 km, MEDIO - 69 km lub GRAND FONDO - 110 km. Trasy były piękne, ale też wymagające.

Szlaki na północy kraju są bardzo bliskie memu sercu, bo pochodzę z Pomorza i to właśnie tu stawiałem swoje pierwsze kroki w drodze do zawodowej kariery. Trasa była pagórkowata i wiodła przez malownicze zakątki. Wyścig był ciekawy i wymagający. Warto jednak podkreślić, że nie łatwo jednoznacznie ocenić trudność maratonu. To czy wyścig jest ciężki, czy nie, w dużej mierze zależy od samych kolarzy, od tego, w jakim tempie jadą, jak podchodzą do wyzwania i jakie stawiają sobie cele - mówi Czesław Lang.

Puchar Polski w maratonie

Skandia Maraton Lang Team to także arena rywalizacji licencjonowanych kolarzy o Puchar Polski w maratonie MTB. W Krokowej zawodnicy walczyli o kolejne w tym sezonie punkty. Na starcie zabrakło zwyciężczyni pierwszej edycji PP Anny Szafraniec, która ten weekend zarezerwowała na rywalizację w Pucharze Świata MTB w czeskim Nowym Mieście. Nieobecność liderki wykorzystała Michalina Ziółkowska (Kross Racing) i to ona sięgnęła po zwycięstwo w drugiej edycji Pucharu Polski w maratonie MTB w Krokowej. Wśród panów równych sobie nie miał Bartosz Banach (Sante BSA Tour). Zwycięzca oderwał się od grupy 20 km przed metą i nie pozwolił się dogonić.

(bs)