Robert Lewandowski zdobył swojego pierwszego gola dla Bayernu Monachium. Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w debiucie w barwach mistrzów Niemiec. Bawarczycy zremisowali w meczu sparingowym z MSV Duisburg 1:1.

Lewandowski wybiegł na boisko w podstawowym składzie Bayernu. Trener Joseph Guardiola był natomiast zmuszony wystawić w większości rezerwowych graczy. Więcej wolnego dostali bowiem uczestnicy mistrzostw świata w Brazylii.

Polski napastnik zagrał w ataku obok 19-letniego Aleksandra Siegharta. W 62. minucie Lewandowski wykorzystał podanie z prawego skrzydła Rafinhi, przyjął piłkę w biegu i bez problemu pokonał bramkarza rywali. Siedem minut później wyrównał Fabian Schnellhardt. W 86. minucie Polaka zmienił 18-letni Philipp Walter.

Był to pierwszy mecz Lewandowskiego w barwach Bayernu, z którym 1 stycznia podpisał pięcioletni kontrakt. Oficjalnie jest zawodnikiem drużyny z Bawarii od 1 lipca.