Uznawany za jednego z najszybszych graczy ligi NFL Tyreek Hill, który w niedzielę będzie walczył ze swoją ekipą Kansas City Chiefs o Super Bowl z zespołem San Francisco 49ers, marzy o występie w... igrzyskach w Tokio w biegach sprinterskich w reprezentacji USA.

Jako junior startował w 2012 r. w lekkoatletycznych mistrzostwach globu w Barcelonie i był czwarty na 100 m (10,29), trzeci na 200 m (20,54) i zdobył złoto z reprezentacją USA w sztafecie 4x100 m.

Mam nadzieję, że po sezonie, jeśli wszystko będzie dobrze ze zdrowiem, powalczę o igrzyska. Zrobię wszystko, by spróbować zakwalifikować się do reprezentacji olimpijskiej. Mój umysł jest na tym skoncentrowany, mówię poważnie - powiedział 25-latek.

W 2013 roku Hill w szkole średniej uzyskał na dystansie 100 m czas 9,98, ale uczynił to przy silnym wietrze, pięć metrów na sekundę.

Zawodnik futbolu amerykańskiego na zbudowanie formy ma zaledwie cztery miesiące - będzie musiał przebiec 100 m w 10,05, by otrzymać prawo startu w lekkoatletycznych mistrzostwach USA w Eugene w stanie Oregon (18-28 czerwca), które będą jednocześnie krajowymi kwalifikacjami do igrzysk w Tokio.

Olimpiada w Japonii rozpocznie się 24 lipca, a zakończy 9 sierpnia.

ZOBACZ: W Super Bowl zagrają San Francisco 49ers i Kansas City Chiefs. Finałowe szaleństwo tuż, tuż