San Francisco 49ers i Kansas City Chiefs zmierzą się w Super Bowl - cieszącym się na całym globie olbrzymią popularnością finale najlepszej na świecie ligi futbolu amerykańskiego: NFL. Decydujące starcie - już 2 lutego.

W niedzielnych finałach konferencji zawodnicy z San Francisco - występujący w National Football Conference - pokonali Green Bay Packers 37:20, zaś futboliści z Kansas City - reprezentujący American Football Conference - wygrali z Tennessee Titans 35:24.

Dodajmy, że ci ostatni - w pierwszej rundzie play off NFL - wyrzucili za burtę broniących tytułu New England Patriots.

W gronie finalistów nie ma również ekipy, która w sezonie zasadniczym miała najlepszy - 14 zwycięstw i dwie porażki - bilans: Baltimore Ravens.

Drużyna San Francisco 49ers zwyciężała w rozgrywkach NFL pięciokrotnie - ostatnio w 1995 roku. Zespół Kansas City Chiefs triumfował natomiast tylko raz: w 1970 roku.

Mecz o Super Bowl, w którym zmierzą się 49ers i Chiefs - to już 54. edycja tego prestiżowego pojedynku - rozegrany zostanie 2 lutego w Miami.

Show dadzą Jennifer Lopez i Shakira, reklamodawcy zapłacą bajońskie sumy

W przerwie tego największego w USA wydarzenia sportowo-medialnego, które wywołuje wśród Amerykanów prawdziwe szaleństwo, show dadzą Jennifer Lopez i Shakira, a 30 sekund czasu antenowego kosztować będzie reklamodawców jedyne 5,3 mln dolarów.

Ceny czasu reklamowego w trakcie Super Bowl są astronomiczne - i wciąż rosną, bowiem wydarzenia te z roku na rok biją rekordy telewizyjnej oglądalności.

Dość powiedzieć, że finały NFL z lat 2010-17 to osiem najchętniej oglądanych w historii amerykańskiej telewizji programów.

Rekordowy był ten z 2015 roku: przed ekrany przyciągnął... 114,4 mln mieszkańców USA.