Agnieszka Radwańska nie zdołała awansować do trzeciej rundy turnieju WTA na twardych kortach w Moskwie (pula nagród 721 tys. dol). Polka przegrała z Czeszką Lucie Safarovą 6:4, 4:6, 6:4. To oznacza, że "Isia" nie może być pewna występu w turnieju Masters.

Początek spotkania należał do "Isi". Krakowianka narzuciła rywalce swój styl gry i wyszła na prowadzenie 3:0. Niestety, Safarova zdołała doprowadzić do wyrównania (4:4). W dziewiątym gemie Czeszka przełamała naszą tenisistkę (4:5) i wykorzystała swoje podanie, aby zakończyć zmagania w pierwszym secie (4:6).

W drugiej partii walka toczyła się "punkt za punkt" do stanu 4:4. Wówczas Radwańska wygrała dwa gemy z rzędu i wyrównała stan meczu na 1:1. W decydującym secie Polka zdołała dotrzymać tempa rywalce tylko do wyniku 3:3. Niestety, Czeszka przełamała serwis Polki. Miała przy tym trochę szczęścia, bo przy stanie po 40, piłka zagrana przez Safarovą zatańczyła na taśmie i spadła na stronę Polki. A przy pierwszej możliwej okazji Czeszka zakończyła gema forehandem. Polka utrzymała jeszcze swoje podanie (4:5), ale po chwili to Czeszka mogła cieszyć się z wygranej (4:6).

Dla Polki było to bardzo ważne spotkanie, bowiem wygrana dawała jej pewny udział w kończącym sezon turnieju Masters - WTA Championships (z pulą nagród 4,9 mln dol.), który w dniach 25-30 października zostanie rozegrany w Stambule.

Jedyną konkurentką Radwańskiej w tym wyścigu jest Marion Bartoli. Francuzka musi jednak wygrać turniej w Moskwie, jeżeli chce wyprzedzić Polkę w rankingu.

Do tej pory "Isia" grała z Safarovą cztery razy, ale tylko raz zdołała pokonać Czeszkę - w październiku 2009 roku na twardym korcie w hali w Linzu. Trzykrotnie Radwańska okazała się gorsza od rywalki - w Indian Wells w 2007 r. i w tym sezonie w Dausze oraz na ziemnej w Rzymie w 2010 roku.