Rozstawiona z numerem drugim Agnieszka Radwańska awansowała do 1/4 finału turnieju WTA Tour na twardych kortach w Montrealu (pula nagród 2 168 400 dol.). Krakowianka pokonała tenisistkę z RPA - Chanelle Scheepers 6:2, 6:4.

23-letnia Polka straciła w poniedziałek pozycję wiceliderki rankingu WTA Tour na rzecz Rosjanki Marii Szarapowej, a Scheepers jest obecnie 41. na świecie. Dwa dotychczasowe ich pojedynki, obydwa na twardej nawierzchni w 2010 roku, Polka wygrała - w Stanford 7:5, 4:6, 6:3 oraz w San Diego 7:5, 6:3.

W sobotę na otwarcie Radwańska straciła swoje podanie, ale później w trwającej 35 minut pierwszej partii trzykrotnie przełamywała podanie rywalki.

Również drugi set rozpoczął się od "breaka" na korzyść Scheepers, która tym razem utrzymywała przewagę do stanu 4:3. Przegrała jednak następne gemy i ostatecznie mecz, po godzinie i 33 minutach.

Mecz Radwańska-Na Li

W ćwierćfinale na drodze Polki stanie w sobotę późnym wieczorem Chinka Na Li (nr 10.), która wyeliminowała, grając równolegle na innym korcie, Włoszkę Sarę Errani (8.) 6:4, 6:2.

Będzie to ich szósty pojedynek. Dotychczasowy bilans jest korzystny dla Radwańskiej 3-2, choć przegrała 6:7 (5-7), 6:4, 0:6 jedyny mecz na twardej nawierzchni w Monterrey w 2009 roku. W tamtym sezonie dwukrotnie okazała się za to lepsza na trawie - w Eastbourne i Wimbledonie, gdzie rok później Chinka zdołała się jej zrewanżować.

Ostatnio trafiły na siebie w maju na ziemnej nawierzchni w Stuttgarcie, gdzie trzysetowe zwycięstwo odniosła Radwańska.