Polska pokonała Rosję 27:21 (14:9) w rozgrywanym w Ergo Arenie w Gdańsku międzynarodowym turnieju towarzyskim piłkarzy ręcznych. W niedzielę biało-czerwoni zagrają o pierwsze miejsce z Hiszpanią, która we wcześniejszym spotkaniu pokonała Szwecję 32:27. W meczu o trzecie miejsce Skandynawowie zmierzą się z Rosjanami.

Polacy Adam Wiśniewski i Michał Jurecki oraz Rosjanin Dmitrii Zhitniokov /Adam Warżawa /PAP

Pierwsza połowa to dominacja Polaków, choć pierwsze minuty wcale na to nie wskazywały. Po raz pierwszy biało-czerwoni wyszli na prowadzenie dopiero w 11. minucie, po celnym trafieniu Przemysława Krajewskiego (KS Azoty Puławy). Od tego momentu przewaga Polaków nad rywalami systematycznie rosła, nawet do sześciu bramek.

Na dobry wynik Polaków w pierwszej części spotkania, oprócz skutecznych ataków, złożyło się także kilka świetnych interwencji bramkarskich Sławomira Szmala. Golkiper KS Vive Tauron Kielce ratował drużynę z opresji nawet w sytuacjach sam na sam z zawodnikami Rosji, innym razem Timur Dibirow wykonując rzut karny strzelił obok słupka.

W drugiej połowie obraz meczu nie zmienił się – pewną i bezpieczną, kilkubramkową przewagę utrzymywali Polacy.

W meczu z Rosją zadebiutowali w reprezentacji Polski: 21-letni Maciej Gębala (SC Magdeburg), 30-letni Bartosz Konitz (SPR Wisła Płock SA), który do 2012 r. występował w reprezentacji Holandii oraz 19-letni Maciej Majdziński (HSV Hamburg).