Mariusz Fyrstenberg z Kanadyjczykiem Danielem Nestorem w finale gry podwójnej tenisowego turnieju ATP w australijskim Brisbane wygrali z parą kolumbijską Juan Sebastian Cabal, Robert Farah 6:7, 6:4, 10-7.

33-letni Polak odniósł tym samym 15. zwycięstwo w karierze, ale pierwsze z innym partnerem deblowym niż Marcin Matkowski. Poprzedni sezon Polacy zakończyli na ósmym miejscu w rankingu ATP. Fyrstenberg i 41-letni Nestor postanowili razem zagrać w Brisbane, bo zawodnicy, z którymi występują najczęściej, tym razem mieli inne plany.

Matkowski zwykle nie lubi grać w pierwszym tygodniu roku, a mój partner Nenad Zimonjic chciał zagrać w Dausze - tłumaczył Kanadyjczyk Daniel Nestor.

Pierwszy od 3,5 roku triumf Hewitta w singlu

Lleyton Hewitt pokonał grającego z numerem pierwszym Szwajcara Rogera Federera 6:1, 4:6, 6:3 w finale turnieju ATP w Brisbane. Poprzedni triumf w singlowej imprezie tej rangi australijski tenisista zaliczył trzy i pół roku temu. W czerwcu 2010 roku Hewitt wygrał zawody w Halle, gdzie w finale odniósł zwycięstwo nad ...Federerem.

Ich niedzielny pojedynek w Brisbane był 27. spotkaniem na korcie tych zawodników, z czego dziewiątym, które zakończyło się zwycięstwem Australijczyka.

Zajmujący teraz 60. miejsce w rankingu ATP Tour Hewitt łącznie ma na koncie 29. zwycięstw w turniejach singlowych.

(ug)