Przerwa zimowa to czas, w którym polskie drużyny wyjeżdżają na zagraniczne zgrupowania, żeby w korzystnych warunkach przygotowywać się do rundy wiosennej. Na taki ruch zdecydowała się Pogoń Szczecin, która przebywała na obozie w tureckim Belek. Piłkarze mają jednak problem z powrotem – na lotnisku w Antalyi zatrzymała ich trąba powietrzna.

Nagrania z trąbą powietrzną pojawiły się na Twitterze klubu i na koncie piłkarza Michała Żyro. Widać na nich trąbę powietrzną, która przesuwa się po pasie startowym.

Rzecznik prasowy klubu poinformował na Twitterze, że z powodu pogody opóźnia się przylot "Portowców" do kraju. "Z powodu złych warunków atmosferycznych opóźnia się wylot Portowców z Turcji. W tej chwili trwa burza i od pewnego czasu żaden z samolotów nie wystartował. Pozostaje cierpliwie czekać na polepszenie warunków" - pisze Krzysztof Ufland. "Portowcy wciąż czekają na lotnisku w Antalyi. Pogoda poprawiła się, ale dalej nie ma odlotów. Prawdopodobnie trwa usuwanie skutków trąby, która przeszła przez lotnisko" - pisze rzecznik.

Piłkarze Pogoni Szczecin na zgrupowaniu w Belek rozegrali 4 mecze. Bilans meczów sparingowych to remis (1:1 z FC Hermannstadt) i trzy porażki (1:3 z Dynamem Moskwa, 0:1 z Banikiem Ostrawa, 0:1 z Odense BK). "Portowcy" strzelili w trakcie zgrupowania dwa gole, a stracili sześć. 

Po rundzie jesiennej piłkarze Kosty Runjaicia zajmują 5. miejsce w tabeli Ekstraklasy.