Michał Kwiatkowski z grupy Sky był czwarty na drugim etapie kolarskiego wyścigu Tirreno-Adriatico. Zwyciężył Niemiec Marcel Kittel z grupy Katiusza. Trasa miała 167 km i prowadziła z Lido di Camaiore do miejscowości Follonica.

Wyścig zakończy się 13 marca indywidualną jazdą na czas w San Benedetto del Tronto / DARIO BELINGHERI /PAP/EPA

Drugie miejsce zajął Słowak Peter Sagan (Bora-hansgrohe), a trzecie Włoch Giacomo Nizzolo (Trek). Wszyscy zostali sklasyfikowani w tym samym czasie co zwycięzca - 4:12.24.

W klasyfikacji generalnej liderem jest Nowozelandczyk Patrick Bevin z grupy BMC. Kwiatkowski plasuje się na 6. pozycji, ze stratą 9 sekund do lidera.

W czwartek ekipa Dimension Data poinformowała, że Brytyjczyk Mark Cavendish, który przewrócił się dzień wcześniej na etapie jazdy drużynowej na czas, ma złamane żebro, nie licząc wielu obtarć na kolanach, rękach, biodrach i na twarzy. Zwycięzca 30 etapów Tour de France został wycofany z rywalizacji.

Wyścig zakończy się 13 marca indywidualną jazdą na czas w San Benedetto del Tronto.