Profil reprezentacji Polski "Łączy nas piłka" pokazał w mediach społecznościowych nagranie, jak w szatni biało-czerwoni cieszyli się z awansu na mistrzostwa świata w Katarze. Podopieczni Czesława Michniewicza wygrali wczoraj ze Szwecją 2:0.

W Chorzowie biało-czerwoni pokonali Szwecję 2:0 i awansowali do mistrzostw świata w Katarze. Reprezentacja Polski do finału baraży awansowała po tym, jak FIFA ze względu jej inwazję na Ukrainę wykluczyła Rosję z rozgrywek. Rywalem Polaków została Szwecja, która wyeliminowała z gry Czechów. 

Na profilu na Twitterze Łączy Nas Piłka pojawiło się wyjątkowe nagranie. Na filmiku widać, jak piłkarze śpiewali i tańczyli po tym, jak pokonali Szwedów. W szatni oprócz zawodników i członków sztabu szkoleniowego był też m.in. prezes PZPN-u Cezary Kulesza.

W piłkarskich mistrzostwach świata w Katarze wystąpią 32 reprezentacje, w tym Polska. Turniej zostanie rozegrany w dniach 21 listopada - 18 grudnia na ośmiu stadionach w pięciu miastach skupionych wokół stolicy - Dauhy.

Katar będzie gospodarzem mundialu po raz pierwszy w historii. Losowanie grup odbędzie się w piątek w stołecznym Exhibition and Convention Center.

Dotychczas awans zapewniły sobie, poza Polską: Brazylia, Argentyna, Ekwador, Urugwaj, Kanada, Iran, Korea Południowa, Japonia, Arabia Saudyjska, Niemcy, Dania, Francja, Belgia, Chorwacja, Hiszpania, Serbia, Anglia, Szwajcaria, Holandia, Ghana, Senegal, Maroko, Tunezja, Kamerun i Portugalia. Z kwalifikacji zwolnieni byli gospodarze.