Maciej Paterski z grupy Cannondale zajął trzecie miejsce na szóstym etapie kolarskiego wyścigu Eneco Tour z Riemst do Aywaille w Belgii, długości 150 km. Najlepszy okazał się Hiszpan David Lopez Garcia (Sky), a liderem został Holender Tom Dumoulin (Argos).

Polak finiszował dwie sekundy za Lopezem Garcią, podobnie jak drugi na mecie Czech Zdenek Stybar (Omega Pharma-Quick-Step). Trzy sekundy do zwycięzcy stracił czwarty na mecie 22-letni Dumoulin, który dzięki objęciu prowadzenia w klasyfikacji generalnej stoi przed szansą odniesienia największego sukcesu w karierze.

Dotychczasowy lider Holender Lars Boom z grupy Belin (ubiegłoroczny zwycięzca wyścigu) zajął w sobotę 38. miejsce - okazał się wolniejszy od zwycięzcy o dwie minuty i 19 sekund.

Drugi z Polaków uczestniczących w wyścigu - Maciej Bodnar (również Cannondale) - stracił prawie 17 minut i uplasował się na 94. pozycji.

W niedzielę odbędzie się wieńczący rywalizację siódmy etap z Tienen do Geraardsberge (208 km). W wyścigu odbywającym się w krajach Beneluksu, zaliczanym do cyklu World Tour, startują wszystkie czołowe grupy zawodowe.