Kamil Stoch zajął pierwsze miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt! To ósme zwycięstwo Polaka w zawodach pucharowych. Drugie miejsce zajął Szwajcar Simon Ammann, a trzecie Japończyk Noriaki Kasai.

Po pierwszej serii Stoch miał niecałe 3 punkty przewagi nad Noriakim Kasaim. Trzeci po pierwszej serii Piotr Żyła tracił do Stocha prawie 6 punktów.

W finałowej próbie Stoch poszybował na odległość 138,5 metra. To wystarczyło do zwycięstwa.

Kasai ostatecznie zajął trzecie miejsce. Na drugim znalazł się Simon Amman.

Piotr Żyła niestety zepsuł skok - skoczył 131 metrów i spadł na 15. miejsce.

W drugiej serii poprawił się natomiast Maciej Kot, który miał świetny skok (138,5 metra) wysokie noty i na koniec awansował z 15. na 10. pozycję.

Wcześniej odpadli pozostali Polacy. Klemens Murańka był 38. - 131 m, Dawid Kubacki 42. - 129 m i Jan Ziobro 48. - 127 m.

W czasie pierwszej serii doszło do groźnie wyglądającego wypadku zwycięzcy sobotniego konkursu, 27-letniego Austriaka Thomasa Morgensterna. Tuż po lądowaniu na 141. m upadł i uderzył głową w zeskok. Zawodnik został zniesiony na noszach ze skoczni, był przytomny.

Austriak uskarża się na silny ból barku i ręki. Został śmigłowcem ratowniczym zabrany ze skoczni i przewieziony na szczegółowe badania do szpitala.