Miniony weekend ze STATSCORE Futsal Ekstraklasą przyniósł nam niesamowitą dawkę emocji. Zdecydowaną większość z nich zapewniło spotkanie w Pniewach, gdzie Red Dragons pokonało faworyzowany Constract Lubawa.

Gdyby ktoś przed rozpoczęciem sezonu powiedział, że najwięcej punktów Constractowi Lubawa odbiorą zawodnicy Red Dragons Pniewy, wielu zapewne lekko by się uśmiechnęło. A jednak tak się właśnie stało!

Na ten moment pniewianie w starciach z drużyną Dawida Grubalskiego zdobyli aż cztery oczka. Ostatnie trzy wywalczyli w sobotę, wygrywając 3:2, czym sprawili olbrzymią sensację. Lubawianie bowiem tym samym prawdopodobnie odpadli z walki o mistrzostwo Polski, na rzecz Rekordu Bielsko-Biała, który pewnie zmierza po piąty tytuł z rzędu.

Porażkę Konstruktorów wykorzystali także gracze Piasta Gliwice. W hicie kolejki pokonali oni Acanę Orła Jelcz-Laskowice 4:1 i zbliżyli się do pozycji wicelidera na dwa punkty. Biorąca pod uwagę, że obie drużyny jeszcze ze sobą zagrają, a dwa najbliższe spotkania Rekordu będą właśnie z Constractem Lubawa oraz Piastem Gliwice, zapowiada nam się niesamowita dawka emocji.

Jeszcze nie wszystko stracone

O podobne emocje, tyle że w strefie spadkowej, chcą się jeszcze postarać w Brzegu. Miejscowy Fit-Morning Gredar, dość niespodziewanie, wygrał z MOKS Słonecznym Stokiem Białystok 2:1 i minimalnie zwiększył swoje szanse na pozostanie w krajowej elicie.

Zawodnicy z Opolszczyzny do bezpiecznej strefy tracą jednak jeszcze siedem punktów i aby myśleć o utrzymaniu, będą musieli powtórzyć swój wyczyn co najmniej kilkukrotnie.

W pozostałych spotkaniach wielkich zaskoczeń nie było. Clearex Chorzów wygrał z pogrążoną w strefie spadkowej P.A. Novą Gliwice 3:1, FC Reiter Toruń zremisował u siebie z Dremanem Opole Komprachcice 1:1, a GI Malepszy Futsal Leszno wygrało na wyjeździe z Red Devils Chojnice aż 7:1. 

Komplet wyników 24. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy

Red Dragons Pniewy - Constract Lubawa 3:2 (2:0)

Bramki: Andrey Baklanov (4), Adrian Skrzypek (14), Patryk Hoły (34) - Vitinho (26), Pedrinho (39 k.).

Clearex Chorzów - P.A. Nova Gliwice 3:1 (2:0)

Bramki: Przemysław Dewucki (9), Sebastian Brocki (17), Sebastian Leszczak (31) - Maciej Małek (39).

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Fit-Morning Gredar Team Brzeg 1:2 (1:1)

Bramki: Paweł Boczarski (20 s.) - Jan Rojek (3), Dawid Witek (23).

Acana Orzeł Jelcz-Laskowice - Piast Gliwice 1:4 (0:2)

Bramki: Kacper Kędra (30) - Rodrigo Dasaiev (3, 3), Mateusz Mrowiec (30), Dominik Solecki (40).

Red Devils Chojnice - GI Malepszy Futsal Leszno 1:7 (0:3)

Bramki: Przemysław Laskowski (33) - Kacper Konopacki (2, 6), Piotr Pietruszko (20, 33), Sebastian Wojciechowski (22), Mateusz Lisowski (36), Hubert Olszak (40).

FC Reiter Toruń - Dreman Opole Komprachcice 1:1 (1:1)

Bramki: Konrad Jekiełek (6) - Nuno Chuva (13).

Rekord Bielsko-Biała - AZS UW DARKOMP Wilanów (przełożono na późniejszy termin)

Team Lębork - Gatta Active Zduńska Wola 5:0 (walkower)

Pauza: AZS UŚ Katowice