Groźny wypadek w Grodkowie na Opolszczyźnie: na torze motocrossowym przewrócił się motocyklista. Do szpitala zabrał go śmigłowiec LPR-u.

Do wypadku doszło na torze motocrossowym w Grodkowie dzisiaj przed południem: w czasie jazdy przewrócił się tam 27-letni motocyklista.

"Ze wstępnych ustaleń wynika, że 27-letni mężczyzna stracił panowanie nad motocyklem typu cross marki Yamaha i przewrócił się. Poszkodowany był przytomny i komunikatywny, ale jego obrażenia wymagały przetransportowania do placówki medycznej" - relacjonowała w rozmowie z portalem Brzeg24.pl mł. asp. Patrycja Kaszuba z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który - jak podaje portal - zabrał 27-latka do szpitala w Nysie.

Przyczyny wypadku nie są na razie znane.

Przed kilkoma dniami miłośnicy motocrossu rozpoczęli na torze w Grodkowie tegoroczne treningi. W tej chwili nie wiadomo jednak - zaznacza Brzeg24.pl - czy do wypadku doszło podczas oficjalnego treningu klubu motocrossowego, czy 27-latek korzystał z toru indywidualnie.