Tuż przed przerwą reprezentacyjną w STATSCORE Futsal Ekstraklasie doszło do dwóch ważnych zmian. Pozycję wicelidera objął Piast Gliwice, a w strefie spadkowej znalazł się AZS UW DARKOMP Wilanów.

Takiego scenariusza nie spodziewał się chyba nikt. W sobotnie popołudnie w STATSCORE Futsal Ekstraklasie odbyło się siedem spotkań i praktycznie po każdym z nich można było wyciągnąć nowe wnioski w kontekście nadchodzącego końca sezonu.

Pierwszym z nich jest skład podium, który nie powinien już ulec zmianie. Clearex Chorzów zremisował bowiem w hicie kolejki z Acaną Orłem 3:3 i do trzeciego Constractu traci obecnie dziewięć oczek. A warto zaznaczyć, że przewaga mogła być mniejsza. Wszystko za sprawą kolejnej sensacyjnej porażki lubawian, którzy tym razem ulegli walczącemu o utrzymanie Fit-Morning Gredarowi Brzeg.

I tu nasuwa się od razu drugi wniosek, który sprawia, że w strefie spadkowej będziemy mieć jeszcze sporo emocji. Kilka kolejek temu mogło się wydawać, że skład spadkowiczów jest już przesądzony. Tymczasem gracze z Opolszczyzny zgarnęli dziewięć punktów w trzech kolejnych meczach i wyprzedzili będący dotychczas nad kreską AZS UW DARKOMP Wilanów.

Szczęście brzeżan jest zarazem szczęściem gliwiczan z zespołu P.A. Nova, którzy dzięki porażce Akademików wciąż zachowali matematyczne, szanse na utrzymanie. W podobnej sytuacji są Akademicy, tyle że z Katowic. Zawodnicy ze stolicy Górnego Śląska wygrali z będącym na fali wznoszącej Teamem Lębork i choć do bezpiecznej strefy wciąż mają daleko, to ich strata minimalnie się zmniejszyła.

Wygrana brzeżan przysłużyła się jednak nie tylko katowiczanom, ale także graczom Piasta Gliwice. Ci zwyciężyli bowiem w Chojnicach z Red Devils i po krótkiej przerwie wrócili na pozycję wicelidera.

Komplet wyników 28. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy

Acana Orzeł Jelcz-Laskowice - Clearex Chorzów 3:3 (1:1)

Bramki: Arkadiusz Szypczyński (12, 28), Jakub Kąkol (33) - Sebastian Leszczak (20 k., 31, 35).


Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg - Constract Lubawa 4:2 (1:1)

Bramki: Pedrinho (11 s.), Paweł Boczarski (31), Michał Grochowski (33), Kamil Kucharski (40) - Janusz Okuniewski (8), Tomasz Kriezel (40).


Red Dragons Pniewy - P.A. Nova Gliwice 5:3 (3:0)

Bramki: Piotr Błaszyk (4), Adrian Skrzypek (9, 22 k.), Gracjan Miałkas (12), Patryk Hoły (21) - Adrian Skrzypek (22 s.), Patrik Zatovic (38, 38).


GI Malepszy Futsal Leszno - AZS UW DARKOMP Wilanów 7:1 (3:1)

Bramki: Adrian Niedźwiedzki (3), Piotr Pietruszko (18 k., 40), Sebastian Wojciechowski (20), Radosław Marcinkowski (26 s.), Mateusz Lisowski (31), Witalij Lisnyczenko (35) - Maciej Pikiewicz (19 k.).


Rekord Bielsko-Biała - Dreman Opole Komprachcice 7:2 (1:0)

Bramki: Kamil Surmiak (11, 22), Łukasz Biel (24, 31), Alex Viana (28, 40), Kamil Hutyra (37) - Ricardo Fernandes (38, 40).


Team Lębork - AZS UŚ Katowice 3:5 (2:1)

Bramki: Mateusz Madziąg (7), Michał Choszcz (18), Piotr Łapigrowski (38) - Daniel Wojtyna (5), Tomasz Szczurek (26), Robert Gładczak (28), Adam Jonczyk (29, 38).


Red Devils Chojnice - Piast Gliwice 1:2 (0:0)

Bramki: Robert Świtoń (40) - Dominik Wilk (35), Rodrigo Dasaiev (36).


MOKS Słoneczny Stok Białystok - Gatta Active Zduńska Wola 5:0 (walkower)

Pauza: FC Reiter Toruń