Już w sobotę w STATSCORE Futsal Ekstraklasie dojdzie do prawdziwego futsalowego maratonu. W zaledwie osiem godzin zostanie rozegranych aż siedem spotkań.

Zdecydowanie najciekawiej zapowiada się pierwsze spotkanie. W samo południe, na antenie nSport+ i canalplus.com, Acana Orzeł Jelcz-Laskowice podejmie chorzowski Clearex!

Gracze z Górnego Śląska są w tym sezonie nieobliczalni - jednego dnia potrafią zagrać mecz sezonu, aby za moment przegrać wygrane spotkanie. W tym wypadku będą musieli jednak zaprezentować pierwszy wariant, bowiem Orły wciąż mają szansę wyprzedzić Clearex i wskoczyć na 4. miejsce, a i u siebie grają bardzo dobrze w tym sezonie.

W ostatnich dwóch spotkaniach obu drużyn padł remis. Jak będzie tym razem? Pierwszy gwizdek sędziego już o godzinie 12.00!

Ostatni taniec w Pniewach?

Ciekawie zapowiadają się również starcia w Pniewach oraz Lesznie. Wszystko za sprawą P.A. Novy Gliwice oraz AZS-u UW DARKOMP Wilanów. Zakładając bowiem porażkę gliwiczan z Red Dragons Pniewy oraz wygraną Akademików z GI Malepszy Futsal Leszno, ci pierwsi stracą już jakiekolwiek szanse na utrzymanie, przez co każdy kolejny ich mecz będzie już wyłącznie pożegnalnym.

Poza tym o kolejne punkty w drodze po utrzymanie zagra Fit-Morning Gredar Brzeg, który podejmie wicelidera tabeli Constract Lubawa. Nad tymi swoją przewagę postara się z kolei utrzymać Rekord Bielsko-Biała w spotkaniu z Dremanem Opole Komprachcice. Całość uzupełnią nam zaś spotkania Teamu Lębork z AZS-em UŚ Katowice i Red Devils Chojnice z gliwickim Piastem. 

Komplet spotkań 28. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy

Acana Orzeł Jelcz-Laskowice - Clearex Chorzów, godz. 12.00 (nSport+)

Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg - Constract Lubawa, godz. 13.00 (TVCOM.pl)

Red Dragons Pniewy - P.A. Nova Gliwice, godz. 14.00 (TVCOM.pl)

GI Malepszy Futsal Leszno - AZS UW DARKOMP Wilanów, godz. 15.30 (TVCOM.pl)

Rekord Bielsko-Biała - Dreman Opole Komprachcice, godz. 16.00 (TVCOM.pl)

Team Lębork - AZS UŚ Katowice, godz. 17.00 (TVCOM.pl)

Red Devils Chojnice - Piast Gliwice, godz. 18.00 (TVCOM.pl)

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Gatta Active Zduńska Wola 5:0 (walkower)

Pauza: FC Reiter Toruń