Kibice STATSCORE Futsal Ekstraklasy z pewnością nie mogą narzekać na nudę. Po meczach derbowych w poprzedni weekend, tym razem czeka nas spotkanie lidera z wiceliderem tabeli. Zanim jednak do niego dojdzie, interesująco zapowiada się również starcie w Chorzowie.

 Wielokrotny medalista mistrzostw Polski, Clearex podejmie FC Reiter Toruń, który po trudnych meczach z mistrzem oraz wicemistrzem Polski będzie chciał w końcu zgarnąć pełną pulę.

Faworytem wydają się być gospodarze, którzy na własnym parkiecie potrafili postawić się już najlepszym, ale na Śląsku z pewnością mają w pamięci ostatnią potyczkę z graczami Łukasza Żebrowskiego, na których w tamtym momencie minionego sezonu raczej mało kto stawiał, a ci mimo problemów kadrowych i ogromnej ofensywy rywali, potrafili wywieźć z Chorzowa komplet oczek.

Czy tym razem ponownie dojdzie do niespodzianki? Początek tego spotkania już w sobotę o godzinie 12.00 w Sport+ oraz na canalplus.com.

Nieoczekiwana stawka

W drugim najciekawszym spotkaniu dojdzie natomiast do starcia lidera z wiceliderem. I o ile można było się spodziewać, że z pozycji lidera do tego meczu będzie podchodził Rekord Bielsko-Biała, tak już, że mierzyć się będzie z AZS-em UW DARKOMP Wilanów nie zakładał chyba nikt.

Zdecydowanym faworytem są oczywiście gospodarze, którzy do meczu podejdą z duża chęcią zatarcia złego śladu po przegranej w Superpucharze Polski. Ale właśnie to spotkanie pokazało, że niżej notowana drużyna może pokusić się o niespodziankę, a tym bardziej w Bielsku-Białej, gdzie ze względu na wymiary hali, przyjezdnym jest się nieco łatwiej bronić.

Na remis w tym spotkaniu liczą z pewnością w Warszawie, ale nie kibice AZS-u, a Legii Warszawa. Ich zawodnicy udadzą się bowiem do Polkowic, gdzie spotkają się z miejscowym Górnikiem, który cały czas czeka na pierwsze ligowe punkty.

W razie podziału punktów w Bielsku-Białej oraz wygranej Legii, Stołeczni awansowaliby na pozycję lidera, co dla beniaminka byłoby bardzo dużym osiągnięciem, nawet przyjmując fakt, że to dopiero początek sezonu.

W pozostałych spotkaniach na nudę też nie będzie można narzekać. Wicemistrz Polski, Constract Lubawa podejmie Red Devils Chojnice, zdobywca Superpucharu Polski, Red Dragons Pniewy zmierzy się z brązowymi medalistami, Piastem Gliwice, w derbach Pomorza AZS UG Futsal spotka się z Teamem Lębork, a całość uzupełnią potyczki Fit-Morning Gredar Brzeg - MOKS Słoneczny Stok Białystok oraz Dreman Opole Komprachcice - GI Malepszy Futsal Leszno.   

Komplet spotkań 3. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy:

Clearex Chorzów - FC Reiter Toruń, sobota, godz. 12.00 (nSport+)

Constract Lubawa - Red Devils Chojnice, sobota, godz. 16.00 (WP Pilot)

Fit-Morning Gredar Brzeg - MOKS Słoneczny Stok Białystok, sobota, godz. 16.00 (WP Pilot)

Górnik Polkowice - Legia Warszawa, sobota, godz. 20.00 (WP Pilot)

Red Dragons Pniewy - Piast Gliwice, niedziela, godz. 16.00 (WP Pilot)

AZS UG Futsal - Team Lębork, niedziela, godz. 18.00 (WP Pilot)

Rekord Bielsko-Biała - AZS UW DARKOMP Wilanów, niedziela, godz. 18.00 (WP Pilot)

Dreman Opole Komprachcice - GI Malepszy Futsal Leszno, niedziela, godz. 19.00 (WP Pilot)