Bule, taniec sportowy, sumo, przeciąganie liny, czy pływanie w płetwach – to zaledwie kilka z 40 dyscyplin, które zostaną rozegrane na 10. Światowych Igrzyskach Sportowych The World Games 2017 we Wrocławiu. Ogłoszona została lista wszystkich dyscyplin, których zawodnicy będą walczyć o miano najlepszego.

Za trzy lata w stolicy Dolnego Śląska, przez 10 dni gościć będą przedstawiciele 24 dziedzin sportu, którzy będą rywalizować 40 dyscyplinach.

W programie oficjalnym mistrzostw znalazły się sporty lotnicze, łucznictwo,  bilard i snooker, bule, kręgle, kajak polo, taniec sportowy, fistball, netball/unihokej, ultimate frisbee, sporty gimnastyczne, piłka ręczna plażowa, ju-jitsu, karate, trójbój siłowy, squash/raquetball, sporty wrotkarskie, wspinaczka sportowa, sumo, przeciąganie liny, pływanie w płetwach, wakeboard&waterski (narty wodne), lacrosse, muaythai.

Program jest nadal w opracowaniu i zostanie ogłoszony przez Wrocławski Komitet Organizacyjny po powrocie ze SportAccord Convention.

Zawody The World Games będą relacjonowane do dwudziestu kilku krajów. We Wrocławiu pojawią się mistrzowie takich dyscyplin jak: korfball, netball, racquetball i softball. W akcji zobaczymy mistrzów popularnego już w naszym kraju squasha i piłki ręcznej plażowej. Atrakcyjnie zapowiadają się mistrzowskie pokazy gwiazd aerobiku, fitness, gimnastyki, skoków na trampolinie i tańca.

The World Games to również ciekawa oferta dla miłośników wschodnich sztuk walk. Na wrocławskich matach powalczą mistrzowie karate, ju-jitsu oraz sumo. Przed zwolennikami sportów precyzyjnych zaprezentują się najcelniejsi łucznicy na świecie, najskuteczniejsi gracze w kręgle, bilard i bule. Nie zabraknie też prawdziwych pokazów siły - rywale zmierzą się w zawodach w przeciąganiu liny i w trójboju siłowym, gdzie ogromne szanse na trzeci z kolei tytuł mistrzowski TWG ma Jarosław Olech. 

TWG to również okazja do spotkania z niezwykle widowiskowymi zawodami rozgrywanymi w powietrzu - paralotniarstwem, spadochroniarstwem, a także w wodzie - narciarstwem wodnym, pływaniem w płetwach i sportowym ratownictwem wodnym. W programie zawodów znajdą się również biegi na orientacje, wspinaczka, jazda na wrotkach i latające dyski.

(j.)